Ana Sayfa Mobil iPhone Çalınırsa Kaybolursa Ne Yapılır Nasıl Bulunur? 2018-2019

iPhone Çalınırsa Kaybolursa Ne Yapılır Nasıl Bulunur? 2018-2019

405
0

Bunun çok basit ve net bir cevabı var. Günün birinde iphone cihazınızın çalınması veya kaybolması olasılık dahilinde olduğu için, en baştan önleminizi almanız gerekiyor. Aksi takdirde iş işten geçtikten sonra pek bir şey yapılamıyor.

Peki kaybolduğu yada çalındığı zaman iPhone cihazını izleyip, nerede olduğunu bulmak ve geri almak için neler yapabiliriz?

En basitinden, eğer duvar kağıdına iletişim bilgilerinizi eklerseniz, hırsız dışında birisi bulursa hemen telefonu size iade edebilir. Hatta siz çok fazla uzaklaşmadan bile birkaç dakikada telefona kavuşabilirsiniz.

2018 04 09 03 46 49 1 1

Device Locator 

Bu uygulamayı yükledikten sonra telefonunuz çalınsa bile bulmak ve özel bilgilerinizi korumak çok kolay.

Hiçbir şekilde abone olmaya gerek oktur. Apple uygulama mağazasından bu uygulamayı satın aldıktan sonra kaybolan iPhone cihazını web servis üzerinden online olarak takip edebilir ve nerede olduğu anbean görebilirsiniz. Ayrıca eğer kötü niyetli birileri telefonu bulmuşsa, resimlere, numaralara, daha da kötüsü banka hesaplarına falan ulaşmasın diye, hemen telefonu kilitleyebilirsiniz.

Başka bir telefonu alıp bu uygulamayı yükleyip kendi hesap bilgilerinizle giriş yaparak telefonunuzun harita üzerindeki konumuna bakabilirsiniz. Her 10 saniyede bir bilgileri günceller. Dilerseniz konum bilgisini size sesli mesaj veya sms mesajı olarak gönderebilir.

FoneHome

Yine ücretli olan bu uygulama sayesinde telefonunuzun konumunu canlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz istediğiniz anda telefonun yüksek bir ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Böylece eğer yakındaysa hemen yerini tespit edebilirsiniz.

Find My iPhone

Bu uygulama iClous servisi üzerinden kaybolan yada çalınan telefonu anında tek tıkla kilitleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz telefondaki verileri uzaktan silebilirsiniz. Üstelik bu uygulama ücretsizdir ve Apple firmasının sunduğu resmi bir uygulamadır.

Tek şartı ise bu uygulamanın aktif edilmesi gerekiyor. Yani kullanıma açmalısınız. Eğer telefonunuz çalınırsa başka bir iPhone telefonunu kullanarak yada herhangi bir masaüstü bilgisayardan Apple ID bilgisini yazıp cihazınıza uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

Fakat bunun için kayıp telefonunuzun internet bağlantısının açık olması şart.

Eğer bu özelliği aktif etmemişseniz ve dolayısıyla telefonu uzaktan kilitleyemiyorsanız, o zaman hemen Apple ID şifrenizi değiştirin. Böylece telefonu çalan yada bulan kişi iTunes servisini veya iCloud verilerini kullanamayacak.

Eğer yukarıda anlatılanların hiçbiri sizde işe yaramadıysa, son çare olarak polise gidip telefon bilgilerini verin. Tabii ki GSM operatörünüe de bul bilgileri vermeniz lazım.

Önceki İçerikVideo Yavaşlatma Sitesi Programsız Online Slow Motion Efekti
Sonraki İçerikEn İyi 5 Slayt Yapma Programı 2018-2019 Ücretsiz Sunum Hazırlama Slayt Gösterisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz