iPhone Night Shift Nedir Ne İşe Yarar Ayarları Açma Nasıl Açılır Nasıl Kullanılır

Cep telefonlarının parlak ekran ışığı uykusuzluğa neden olmaktadır.

Bunu önlemek için iPhone cihazında Night Shift özelliği yer almaktadır. Bu özelliği açıp ekran renklerini daha sıcak bir renge ayarlayarak rahatça uyuyabilirsiniz.

Aslında tüm iOS kullanan cihazlarda bu özellik vardır.

2016-08-27_17-30-25

Ayarlar / Ekran ve Parlaklık yolunu izleyin.

2016-08-27_17-33-43

Açılan ekranda Night Shift özelliğine tıklayarak Kapalı iken Açık yapın.

Karşınıza çıkan şu seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz:

Zamanlanmış: Bu seçenek ile özelliğin devreye girmesini istediğiniz zaman dilimini dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz saatler içerisinde , ekran gece moduna geçiş yapacaktır. Kullanım alışkanlıklarınıza göre ayarlarınızı düzenlemenize yarar.

Elle yarına kadar açık bırak: Bu seçeneği işaretlediğiniz zaman , gece vardiyası modu ertesi gün gün doğumuna kadar açılacaktır. Günü birlik kullanım için ideal bir ayarlama sekli olabilir.

Renk sıcaklığı: Bu seçenek ile ekran renk sıcaklığını manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayar göstergesini sağa ve sola çekerek bu ayarları önizleyebilir ve buna göre dilediğiniz gibi ekranı ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca iPhone ekranının en altından parmağınızı yukarı doğru kaydırarak açtığınız kontrol merkezinden Night Shift özelliğini tek tıkla açabilir veya kapatabilirsiniz. Alttaki resimde gösterilmiştir.

IMG_2958


Yayımlandı

kategorisi