Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’u TV’ye Bağlama Kablolu ve Kablosuz Yöntem Resimli Anlatım

iPhone’u TV’ye Bağlama Kablolu ve Kablosuz Yöntem Resimli Anlatım

26
0

Merhabalar, bu yazımızda iPhone’u TV’ye bağlama yöntemleri konusunda sizlere yardımcı olacağız. iPhone hem kablolu olarak hem de kablosuz olarak akıllı televizyona nasıl bağlanır bilmiyorsanız, burada kısaca anlatıyoruz.

Kablo İle Bağlama

Kablosuz bağlantıya göre kurması ve kullanması çok daha kolay ve daha sağlam bir bağlantı yöntemidir. Ama bunun için “Lightning Dijital AV Adaptör” adında ekstra bir alet almanız gerekiyor.  Bu alet aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilmiştir.

2019 09 22 22 54 55 1

2 numaralı ok ile gösterilen HDMI yuvasına takacağınız HDMI kablosunun diğer ucunu TV’ye takmalısınız.

3 numaralı ok ile gösterilen ucu ise telefonu takmalısınız. Böylece bağlantı otomatik olarak kurulacak ve telefonun ekranı tutuş şeklinize göre yatay yada dikey olarak televizyona yansıtılacak.

Ama bu aletten alırken orijinal olmasına dikkat edin. Eğer çakma yada dandik bir marka alırsanız, görüntü kalitesi düşebilir veya bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz.

Kablosuz Bağlanmak İçin

Bu iş için ücretsiz olan Video & TV Cast | DLNA UPnP HD adlı iPhone uygulamasını kullanacağız. Buraya tıklayarak bu uygulamayı Apple Store’dan yükleyebilirsiniz.

Bu arada iPhone ile televizyonun aynı WiFi ağına bağlı olması gerektiğini hatırlatalım.

2019 09 22 23 05 52 3

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın ve ana ekranının sağ üst köşesindeki ekran simgesine dokunun. Yukarıdaki resimde bu simge gösterilmiştir.

Birkaç saniye sonra iPhone’un televizyonu bulması ve ekranda göstermesi gerekiyor. Bulduğu zaman televizyonunuzu seçin ve bağlantı kurulmuş olacak.

Eğer bağlantı kurulmaz ise, televizyonu, modemi ve iPhone’u yeniden başlatarak tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

Ayrıca kablosuz bağlantı sağlayan uygulamalar bazen kaldırılıyor ve yenileri ekleniyor. Eğer bu programın alternatiflerini arıyorsanız, buradaki linke tıklayarak diğer alternatif uygulamalara göz atabilirsiniz.

Önceki İçerikİphone kilit işareti ne demek? Kilit simgesi nedir ne işe yarar?
Sonraki İçerikInstagram Hikayemde Konum Paylaşamıyorum Görünmüyor Ne Yapmalıyım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz