Kaldırılamayan Programları Nasıl Kaldırırım Kaldırma Programı İndir

2016-07-27_19-32-29

Bilgisayarda herhangi bir programı kaldırmak için Windows’un Program Ekle ve Kaldır penceresini açmanız ve oradan programın ismini seçip Kaldır butonuna tıklamanız gerekiyor.

Başlat’ı açıp arama kutusuna program ekle kaldır yazarsanız bu pencerenin kısayolu çıkacaktır. Çift tıklayarak açabilirsiniz.

Fakat bazen bazı programlar zararlı yazılım (virüs) içerdiği için, bozuk olduğu için veya kalitesiz adi bir program olduğu için bilgisayardan kaldırmak çok zor oluyor. Hatta bazıları var ki ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir türlü kaldıramıyorsunuz, kaldırsanız bile arkasında bir takım izler ve çöp dosyalar bırakıyor.

Bu gibi durumlarda internet sitelerinde genellikle Revo Uninstaller ve IObit Uninstaller gibi Türkçe ve ücretsiz program kaldırıcılar önerilmektedir.

Fakat ben kendi tecrübelerimde bunların pek işe yaramadığını üzülerek söylüyorum. Maalesef ücretsiz olan bu programlar o kadar da kaliteli değil ve zaten Program Ekle Kaldır penceresinden bile kolayca kaldırılacak programları kaldırmaktan başka bir işe yaramıyor. Hatta bilgisayara yüklemeniz bile gereksiz, zira bunların kendisi bile bilgisayara bir yük oluyor.

Benim naçizane tavsiyem önce Malwarebyte Anti Malware programını indirip bilgisayarı taratın ve tarama bittikten sonra temizle butonuna tıklayın. Böylece bilgisayarda zararlı yazılım olmadığından emin olduktan sonra, bu defa bilgisayara en iyi program kaldırıcı olan Total Uninstall yazılımını indirip kurun.

Malwarebyte Anti Malware İndir (Türkçe ve ücretsizdir)

Total Uninstall İndir (İngilizce ve deneme sürümüdür)

Total Uninstall bilgisayarda bozuk olan, kaldırılma işlemi yarıda kalan veya kaldırılırken arkada iz bırakan bütün programları eksiksiz bir şekilde bulur ve tek tıklamayla arkada hiçbir iz bırakmadan tamamen kesin olarak bilgisayardan kaldırır yani temizler.

Programın arayüzü aşağıda görülmektedir. Sol tarafta programın ismini seçtikten sonra sol üst köşedeki “Uninstall” yazan butona tıklayarak kaldırabilirsiniz.

201_total-uninstall-professional-v6.8-full-indir-2.png (1042×681)


Yayımlandı

kategorisi