Laptop wireless kablosuz internet açma tuşu asus exper sony samsung hp acer dell toshiba

2016-07-20_16-15-02

Dizüstü bilgisayarlar olarak da bilinen laptoplardan kablosuz internete bağlanmak için öncelikle wireless özelliğini açmanız gerekiyor. Her laptop marka ve modelinde bu tuşun yeri değişebiliyor. Bundan dolayı tüm laptop modellerinde wireless özelliğini açmak için hangi tuşa basılması gerektiğini açıklıyoruz.

Dell marka laptoplarda wireless açma tuşları

FN + F8 tuşlarına birlikte basarak wireless özelliğini açabilir veya tekrar basarak kapatabilirsiniz.

Acer marka laptoplarda wireless açma tuşları

Acer laptoplarda FN + F2 ve F3 tuşlarına birlikte basarak wireless özelliğini açabilir veya tekrar basarak kapatabilirsiniz. Bazı modellerde hızlı erişim tuşları üzerindede olabilir.

Toshiba marka laptoplarda wireless açma tuşları

Toshiba laptoplarda FN + F8 ve F9 tuşlarına birlikte basarak wireless özelliğini açabilir veya tekrar basarak kapatabilirsiniz. Eski modellerde kasanın hemen sağında wifi açma kapama tuşlar vardır.

HP marka laptoplarda wireless açma tuşları

Hp laptoplarda hızlı erişim tuşları üzerinde veya kasada bulunan açma kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Pavilion gibiBazı modellerde FN + F12 tuşlarınıda kullanabilirsiniz.

MSI marka laptoplarda wireless açma tuşları

Msı laptoplarda tuşlar birkaç farklı kombinasyonda olabilir. Genellikle FN + F10 , F11 ve F12 olarak değişlik göstermektedir.

Lenovo marka laptoplarda wireless açma tuşları

Lenovo laptoplarda FN + F3 tuşları ile açıp kapatabilirsiniz.

Samsung marka laptoplarda wireless açma tuşları

Samsung laptoplarda FN + F12 tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Casper marka laptoplarda wireless açma tuşları

Casper laptoplarda FN + F2 ile wifi açıp kapatabilirsiniz. Eski modellerde kasanın lol tarafında bulunan butonu kullanabilirsiniz.

Normalde yukarıda paylaştığım kısayol tuşları işinizi mutlaka görecektir. Fakat eğer başarısız olursa yada sizin laptop marka veya modeliniz farklıysa bize yorum yazarak anlatabilir ve yardım isteyebilirsiniz. Derhal yardımcı olmaya çalışacağım.


Yayımlandı

kategorisi