Microsoft Office nasıl kurulur? Resimli anlatım Office kurulumu

MS Office programının eski sürümlerini yüklemek ve kurmak biraz sıkıntılı olabiliyordu. Fakat Microsoft Office 2016 sürümünü hem bilgisayara indirmek hem de kurulumu gerçekleştirmek tamamen otomatik olarak yapılıyor. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak sadece 3 MB boyutundaki kurulum programını indirmek. Bu indirdiğiniz dosyaya tıkladığınız zaman otomatik kuruluma geçecektir ve aşağıdaki ekran karşınıza çıkarak sizi biraz bekletecek.

Bu program sizin için Office 16 paketini internetten indirecektir. Eğer internetiniz hızlı ise çabuk biter, aksi takdirde 1 saat bile bekleme ihtimaliniz var. Bu sırada diğer işlerinize ilgilenin.

Kurulum işlemi kendi kendine bitecektir ve sizin hiçbir şeye karışmanıza gerek yok. Fakat yüklendikten sonra masaüstüne programın ikonu otomatik eklenmiyor. Bu yüzden Office 2016’yı arama kutusundan aratıp bularak çalıştırmalısınız. Bunun için başlat ekranını açın ve ardından arama kutusuna “Word 2016” yazın. Alttaki resimde görüldüğü gibi programın ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıklayarak Word 2016’yı çalıştırabilirsiniz. Aynı şekilde Excel 2016 yazarak Excel’i de açabilirsiniz.

Word 2016 ilk defa açılıyorsa e-posta adresiniz istenecek. Fakat e-posta adresinizi girmeyin ve aşağıdaki resimde gösterilen “Bunun yerine bir ürün anahtarı girin” yazan linke tıklayın.

Açılacak penceredeki kutuya altta verdiğim lisans kodunu girin ve ardından “Yükle” yazan butona tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Lisans Anahtarı: NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG

Şimdi karşınıza gelecek penceredeki “Kabul et” yazan butona tıklayın.

Office 2016 paketi hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Uyarı: Önizleme sürümü 180 gün (6 ay) ücretsizdir fakat bu süre bittiğinde ücretli sürüme geçiş yapmalısınız.

Microsoft Office 2016 Kurulumu Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=gCcWAi9Hi_0


Yayımlandı

kategorisi