Yasaklı Sitelere Giriş Chrome Eklentisi 2016 Engelli Siteye Girmek İçin

21-03-2016 09-49-29

Google Chrome tarayıcısını kullananlar için şuan itibariyle internetteki mahkeme tarafından yasaklanan ve girişi engellenen tüm sitelere girmek için en iyi yöntem tamamen bedava olan ZenMate isimli eklentidir.

Yukarıda resmini gördüğünüz eklentinin iki penceresi vardır. Eklentiyi yükledikten sonra üstteki resimde 1 numarayla gösterdiğim gibi sağ üst köşede yeşil renkli ikonu çıkacaktır.

Yasaklı sitelere girmek için DNS adresinizi değiştirmeniz gerekiyor ve bu eklenti bunu otomatik olarak yapıyor. Eklentinin sağ üst kısımdaki ikonuna tıklayınca üstteki resmin sol tarafındaki ekran açılıyor. Burada eklentiyi aktif veya pasif etmeniz için 2 numarayla gösterdiğim butona tıklıyorsunuz ve konumunu ON veya OFF yapıyorsunuz. Aktif ettiğinizde eklenti otomatik olarak DNS değiştiriyor. Eğer belirli bir ülkenin örneğin İsviçre’nin DNS adresini isterseniz, o zaman 3 numarayla gösterdiğim sol alt köşedeki “Change Location” yazan linke tıklıyorsunuz ve üstteki resmin sağ tarafındaki pencere açılıyor. Burada çeşitli ülkelerin isimleri var. Buradan ülkelerin yanındaki “CHOOSE” yazan butona tıklayarak o ülkeyi seçiyorsunuz ve o an için kullandığınız ülkenin yanındaki butonda “CURRENT” yazıyor.

ZenMate eklentisi ücretsizdir fakat ücretli sürümü de vardır. Eklentiyi yüklediğiniz zaman aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak ve sizden E-posta adresi isteyecek. E-posta adresini yazdıktan sonra gelen kutunuza doğrulama linkini içeren bir e-posta gönderilecek. Bu linke tıklayarak ücretsiz hesabınızı aktifleştirin. Üstelik ilk 7 gün size ücretli tam sürümünün tüm özelliklerini bedava veriyor. 7 günün sonunda otomatik olarak sizi ücretsiz sürüme geçiriyor. Eğer ücretli sürümü çok hoşunuza gittiyse satın alırsınız ama ben tavsiye etmiyorum. Bir defasında satın almıştım fakat hiç memnun kalmamıştım çünkü ücretsiz sürümden bir farkı yok gibi gelmişti bana. Yine de siz bilirsiniz…

zenmateemail.jpg (823×485)

ZenMate Chrome Eklentisinin Kullanımı Videolu Anlatım

Zenmate Kurulumu. Nasıl Kullanılır? Ne işe Yarar?


ZenMate Nedir? Nasıl Kullanılır? Yasaklı Sitelere Erişim

izlesene.com/webtekno | Videoya Git

Yayımlandı

kategorisi