Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Numpad Çalışmıyor Kesin Çözüm (Klavye Sayılar Basmıyor) Windows 10

Numpad Çalışmıyor Kesin Çözüm (Klavye Sayılar Basmıyor) Windows 10

183
0

15 aylık oğlum her gün gelip ağlayarak zorla bilgisayarın başına oturuyor. Dün de yine gelip rastgele klavye ve fare tuşlarına bastı 5 dakika sonra da gitti. Ama gitmesiyle  birlikte bilgisayarda her zamanki gibi yanlış giden birkaç problem olduğunu fark ettim. Neyse hepsini düzelttim fakat bir tanesini düzeltemedim.

Hayatımda ilk kez karşılaştığım bir sorunla yüzleştim. Klavyedeki numpad sayı tuşları çalışmıyordu. Ne yaptıysam düzeltemedim. Acaba oğlum ne yaptı da bu tuşları devre dışı bıraktı bilmiyordum. Belki de aşırı güçlü bastığı için tuşları bile bozmuş olabilirdi. Maşallah oğlumun eli biraz ağırdır.

2019 07 13 10 59 35 1

Baktım olacak gibi değil, yabancı sitelerde araştırma yaptım ve uyguladığım yöntemlerden bir tanesi işe yaradı.

Bu yazıda size işe yarayan bu kolay ve basit çözümü kısaca anlatıyorum.

Başlat’ı açıp arama kutusuna erişim kolaylığı yazın ve çıkan sonuçlardan “Erişim kolaylığı fare ayarları” seçeneğine tıklayın.

Aşağıdaki pencere açılacak.

2019 07 13 10 52 06 3

Burada kırmızı renkli ok işaretiyle gösterdiğim seçeneğe bir defa tıklayarak Kapalı hale getirin. Çünkü bu açık olduğu zaman numpad sayı tuşları basmıyor.

Evet arkadaşlar söylediğim gibi çözüm çok kolay. Hepsi bu kadar. Beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve diğer güncel faydalı yazılarımızı görmek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikEn Tehlikeli Zip Bombası 46 MB’ı Açınca 4.5 Petabyte Oluyor!
Sonraki İçerikInstagram Reklamı Şikayet Etme Bildirme Nasıl Yapılır? 2019-2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz