Optik Dükkanı Kazancı Ne Kadar aylık geliri ve karı kaç para

Optik Dükkanı Kazancı (Geliri) Kaç Para?

Merhabalar, bu sayfada sizlerden sıkça gelen sorulardan biri olan optik dükkanı kazancı ne kadar sorusuna yani bir optik dükkanı açarsam ayda kaç para kar ederim sorusuna tüm ayrıntılarıyla cevap veriyorum.

Bir optik dükkanı açmayı planlayanların kafalarındaki en büyük soru işareti optik dükkanını nereye açmalı, nasıl açmalı, nelere dikkat etmeli ve aylık karı kaç para gibi sorulardır.

Öncelikle gözlüklerin ve gözlük çerçevelerinin yada camlarının satıldığı yerlere optik dükkanı yada optik mağazası denildiğini söyleyelim. Sonuçta çok az da olsa bilmeyenler her zaman olabilir. Hemen ardından aşağıda bilmeniz gereken her şeyi lafı çok uzatmadan kısa kısa anlattım.

Optik Dükkanı Kazancı Ne Kadar aylık geliri ve karı kaç para

Peki optik mağazası Ayda Ne Kadar Kazanıyor?

Düz mantık olarak baktığımız zaman aylık kazancın yapılan satış ve kar ile doğru orantılı olduğunu hemen anlarız.

En başta gelen faktör iyi bir yerde (konumda) dükkan açmaktır. Yani işlek bir caddede veya optik dükkan ihtiyacının gerçekten var olduğu bir sokakta optik dükkan açarsanız, işte o zaman tatmin edici paralar kazanabilirsiniz.

Fakat her şey bununla bitmiyor. Aynı zamanda kaliteli ürünleri gerçekten ucuz fiyatlara almanız gerekiyor ki, müşterilere de uygun bir fiyattan satarak ciddi karlar kazanabilesiniz.

Son olarak çalıştırdığınız elemanın yada eğer kendiniz çalışacaksanız sizin müşterilere karşı tavrınız ve satış yapma becerileriniz çok önemli bir etken. Müşteri her zaman haklıdır sloganıyla yola çıkıp daima güler yüzlü ve hoş görülü olmalısınız.

Normal bir optik dükkanı ayda en az 6 bin lira, en çok 10 bin lira kar edebiliyor. Fakat yukarıda sıraladığım şartları iyi bir şekilde yerine getirirseniz, o zaman gerçekten zengin oldum diyebilecek paraları bile kazanabilirsiniz. Çünkü gözlük sektöründe bir gözlükten yaklaşık %100 kar elde edilebiliyor. Yani 200 liraya aldığınız bir gözlüğü 400 liraya hatta çok önemli bir alışveriş merkezinde dükkanınız varsa 600 liraya bile satabiliyorsunuz. Kısacası aslında kazançlı bir iştir.

Optik dükkanı açmak ne kadar mantıklı?

Artık internetten alışveriş yapmak moda olduğu için bu sıralar dükkan açıp eleman çalıştırmak, kira ödemek, vergi vermek ve faturaları ödemek pek mantıklı değil. Ama söz konusu gözlük olunca insanlar internetten değil, bizzat kendileri deneyerek ve emin olarak satın almak istiyorlar. Dolayısıyla optik dükkanı açmak hala mantıklıdır. Ama yukarıda bahsettiğim şartları yerine getirdiğiniz müddetçe mantıklıdır.

Bu sayfada Optik Dükkanı Kazancı (Geliri) Kaç Para sorusuna ve optik dükkanından nasıl iyi paralar kazanılır sorusuna detaylı bir şekilde cevap vermeye çalıştım. Umarım sizler için faydalı bir yazı olur. Optik dükkanı açmak isteyenlere bol şans diliyorum.


Yayımlandı

kategorisi