Paypal Onay Kodu Gelmedi Çözümü

Merhabalar, bu yazımızda Paypal onay kodu gelmedi diyen takipçilerimiz için bu sorunun çözümü noktasında yardımcı olacağız.

Bildiğiniz gibi Paypal birkaç sene önce Türkiye’den çekildi. Dolayısıyla artık Paypal üzerinden alışveriş yapılamıyor. Yani bir web siteden kredi kartımızı kullanarak Paypal yoluyla ürün satın alamayız.

Fakat Paypal hesabımızdaki parayı hala Türkiye’deki hesabımıza aktarabiliriz. İkinci bir açıklamaya kadar Paypal buna izin veriyor. Zaten resmi sitesinde bunu açıkça belirtmiş.

Fakat henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Paypal onay kodu telefona mesaj olarak bir türlü gelmiyor. Bu durumda yapmanız gerekenler şu şekilde:

Onay kodunu sizden istediği ekranda yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Lütfen başka bir yolla onaylayın yazan linke tıklayın.

Yukarıdaki ekran açıldığında 2 numaralı ok ile gösterilen Sizi arayalım seçeneğini işaretleyip 3 numarayla gösterilen Sonraki butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda 4 numarayla gösterilen kodu bir yere not edin.

Birazdan sizi telefonla arayacaklar. Merak etmeyin gerçek bir kişi aramıyor sadece bilgisayar konuşuyor ve sizden az önce not ettiğiniz kodu girmenizi istiyor.

Bu kodu girince doğrulamayı yapmış olacaksınız ve Paypal hesabınızdaki parayı Türkiye’deki hesabınıza aktarabileceksiniz.


Yayımlandı

kategorisi