PDF Sesli Okuma Programı İndir PC İçin Ücretsiz

Sponsorlu Bağlantılar

Balabolka güçlü bir pdf sesli okuyucudur. Pdf dosyalarındaki yazıları sesli okumak için çok sayıda seçenek sunar. Tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Balabolka

Balabolka programı ile bir pdf dosyasını seçip, içindeki tüm yazılanları sesli okumasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz pdf üzerinde seçtiğiniz belirli yazıları sesli okutabilir veya Pdf’den kopyaladığınız yazıları bile sesli okutabilirsiniz.

Okuma hızını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ses perdesini de istediğiniz gibi düşük veya yüksek olarak ayarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kaydırma çubuklarını kaydırarak ayarlamaktan ibaret.

Balabolka programıyla pdf dosyasını ogg, mp3, wav, amr ve mpeg-4 auido formatında yani ses dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken sol üst köşedeki File menüsünü açmak ve Save Audio File… seçeneğine tıklamak.  Açılan pencereden dilediğiniz ses formatını seçip kaydedebilirsiniz.

Eğer bir pdf dosyasını bölerek birkaç ses dosyası şeklinde kaydetmek isterseniz, yine File menüsünü açın ve Split and Convert to Audio Files seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan seçenekler arasında metin bloku büyüklüğüne göre bölme, belirli bir kelimeye göre bölme, pdf içindeki alt alta iki boş satıra göre bölme, tüm harflerin büyük harf olduğu bir satıra göre bölme gibi şeyler olacak.

Balabolka İndir

Lisans: Ücretsiz

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap