RAW’dan JPG’ye Dönüştürme Programsız Ücretsiz

Bilgisayar veya telefondaki RAW dosyalarını JPG formatına dönüştürmek artık çok kolay. Üstelik hiçbir program indirmeye yada hiçbir ödeme yapmaya gerek yok.

FreeConvert adlı web sitenin RAW’dan JPG’ye format çevirmek için özel bir sayfası bulunuyor. Buraya tıklayarak bu sayfayı açabilirsiniz.

Açılan sayfada Choose Files (Dosyaları Seçin) butonuna basarak cihazınızdaki RAW dosyasını siteye yükleyin. İsterseniz sürükle-bırak yaparak da dosyaları yükleyebilirsiniz.

Toplu işlem desteği olduğu için dilerseniz, çok sayıda dosyayı aynı anda siteye yükleyip çoklu olarak aynı anda formatını JPG yapabilirsiniz.

Dosyaları yükledikten sonra dilerseniz üstteki resimde ok işaretiyle gösterilen dişli çark biçimindeki simgeye basarak Advanced Options (gelişmiş seçenekler) bölümünü açabilir  ve açılan bu bölümde Resize Output Image kısmından resmin ebatlarını değiştirebilir, Compress Output Image kısmından resmi sıkıştırıp boyutunu düşürebilir ve Strip Metadata kısmından resim dosyasının üst verilerini (meta veri) silebilirsiniz.

Seçimleri yaptıktan sonra sağ alt köşedeki Apply Settings butonuna basarak değişiklikleri kaydedin ve gelişmiş seçenekler penceresi böylece kapanacak.

Ardından sayfanın sağ alt köşesindeki Convert to JPG yazan butona basarak format dönüştürme işlemini başlatın.

Bir süre bekledikten sonra işlem tamamlanınca sağ alttaki Download all yazan butona basarak tüm yüklediğiniz RAW dosyalarını JPG dosyası formatında bir ZIP dosyasının içinde toptan indirebilirsiniz.

Sunucuya yüklediğiniz bu dosyaları silmek için sol taraftaki çöp kutusu simgesine basmanız yeterlidir.

FreeConvert sitesine gitmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi