Ana Sayfa Programlar Resimdeki Yazıyı Alma Kopyalama Metne Çevirme Word’e Dönüştürme Programı (Ücretsiz)

Resimdeki Yazıyı Alma Kopyalama Metne Çevirme Word’e Dönüştürme Programı (Ücretsiz)

1186
0

Snipping OCR başarılı bir resimden yazı ama yazılımıdır. Bu program sayesinde resimlerin üzerindeki yazıları çok kolay ve hızlı bir şekilde kopyalayabilir ve metne çevirebilirsiniz. Böylece yeni bir Word belgesine kopyalayıp yapıştırarak Word’e (docx) dönüştürmüş olursunuz.

Snipping OCR programının rakiplerinden farkı tamamen bedava olarak hizmet vermesi ve çok kolay bir şekilde kullanılmasıdır.

capture text from image

Tek yapmanız gereken bu programı yükledikten sonra programın sistem tepsisine yerleşen simgesine çift tıklayarak penceresini açın. Ardından basit bir sürükle-bırak operasyonu ile yazıyı almak istediğiniz alanı seçin. Tıpkı ekran görüntüsü yakalarken yaptığınız gibi, fotoğrafın üzerinde yazıların bulunduğu alanı dikdörtgen çizginin içerisine alın. Bunu fare ile sol tıklayıp sürükleyerek yapabilirsiniz.

Alanı seçtikten sonra otomatik olarak bu alandaki yazıları kopyalamak için işleme başlayacak. Çok kısa bir süre sonra, yeni ufak bir pencere açılacak ve bu pencerede resimdeki yazılar yer alacak. Artık bu yazıları kopyalayıp dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

capture text from image snipping ocr

Önceki İçerikE-Posta Takip Programı Gönderilen Email Okunursa Tıklanırsa Haber Veren Program
Sonraki İçerikBilgisayarda Matrix Yapma, Farklı Boyutlarda Matris Oluşturma ve Word’e Aktarma Sitesi (Programsız)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz