Site Telif Hakkı Yazısı Oluşturma Aracı Copyright Örneği

Easy Legal Docs yasal dokümanlar ve şablonlar için ücretsiz bir web sitedir.

Bu sitede çok sayıda yasal uyarı örneği bulunuyor ve bunlar arasında telif hakkı uyarısı için hazır şablonlar da mevcut.

Bu çevrimiçi (online) aracı kullanarak çok hızlı ve kolay bir şekilde çeşitli Copyright telif hakkı uyarı yazıları oluşturabilirsiniz. Toplam 1 dakikanızı bile almayacak.

Oluşturduğunuz örnekleri Word, Google Docs yada PDF formatında indirebilirsiniz.

Sitenin kullanımı da çok kolay. Tek yapmanız gereken sitenin adını ve ilk yayınlandığı yılı girmek. Böylece saniyeler içinde yazdırabileceğiniz yada indirebileceğiniz bir telif hakkı yasal uyarı dokümanınız oluyor.

Bu site nasıl çalışır?

Önce aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak ilgili siteye gidin.

Açılan sayfada Generate Document yazan butona tıklayın.

Bir sonraki sayfada web sitenizin ismini yazın ve kuruluş yılını seçin.

Ardından Submit yazan butona basın. Açılan sayfada en üstte sitenizin kuruluş yılı ve adını içeren tek satırlık bir CopyRight telif hakkı satırı göreceksiniz. Aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz. İngilizce olarak yazılmıştır ama tarayıcınızın seçeneklerinden mesela Chrome’da sağ tıklayarak açılan menüden Türkçe diline çevir seçeneğini seçerseniz, mükemmel bir şekilde Türkçe’ye çevirdiğini göreceksiniz. Harfine dokunmadan kopyalayıp sitenizde kullanabilirsiniz.

Son olarak sağ üst köşedeki Download butonuna basıp dokümanı pdf yada Word dosyası olarak indirebilir yada yazıcı çıktısı alabilirsiniz.

Dilerseniz indirmeden önce bu yazılar üzerinde doğrudan değişiklik yapabilirsiniz. Çünkü yazı aslında çevrimiçi bir metin editörü üzerinde açılıyor.

Aşağıda bu yazının Google Çeviri ile Türkçeye çevrilmiş halini görüyorsunuz. Gerçekten mükemmel.


Yayımlandı

kategorisi