SMS Mesajı Engelleme Nasıl Yapılır? Android ve iPhone İçin

Merhabalar, bu yazımızda sms mesajı engelleme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Alışveriş mağazalarından, sağlık kuruluşlarından, devlet kurumlarından ve benzeri pazarlama şirketlerinden gelen reklam mesajları adeta insanı canından bezdiriyor.

Android telefonlarda sms nasıl engellenir?

KeyMessages

Tüm sms mesajlarını engellemek için ideal bir uygulamadır. Hatta numarası olmayan sms mesajlarını bile engeller.

Zaten KeyMessages programını cihaza yüklediğiniz anda telefonda tarama yapar ve spam olarak gördüğü bütün mesajları otomatikman gizler.

Eğer bu program yanlışlıkla arkadaşınızı engellerse, programın içerisine girerek arkadaşınızın numarasını silip bu yanlışlığı düzeltebilirsiniz.

Programın ücretsiz versiyonunda engellenen mesajları tek bir seçenekle silme imkanı sunuluyor.

Halbuki tam sürümü satın alırsanız, yedekleme, farklı bir zil sesi seçme, otomatik silme ve geri yükleme gibi özellikler sunuyor.

Antinuisance

Hem sms mesajlarını hem de telefon numaralarını engelleyebilir. Sonuçta pazarlamacılar sadece sms göndererek değil, bizzat arayıp konuşarak da bir şeyler satmak için bizleri ikna etmeye çalışır yani rahatsız eder. Ama Antinuisance sayesinde istenmeyen numaraların üzerine basıp kara listeye ekleyebilirsiniz.

Kara listedeki numaralar sizi arayabilir ve sms mesajı gönderebilir. Ama siz bunları duymaz ve görmezsiniz. Yine de bunlar kayıt altına alınır ve dilerseniz programı açarak engellenen numaralardan gelen son aramaların ve mesajların kaydına bakabilirsiniz.

Android Telefonlarda Programsız SMS Engelleme

Her gelen SMS mesajının en sonunda 3 haneli veya 4 haneli bir kod bulunur. Bu kodları bir kenara not edin.

Ardından Mesajlar uygulamasını açıp Ayarlar bölümüne giriş yapın. Açılan ekranda mesajları engelleme kısmını açın ve ifadeleri engelle seçeneğine basın.

Az önce not ettiğiniz kodları yazarak kaydedin.

iPhone’da Programsız SMS Engellemek İçin

Mesajlar uygulamasını açın ve engellenecek mesajın içine girin. Kişi yada numaranın üzerine basın. Ekranın en altında yer alan arayanı engelle seçeneğine basın.

Alternatif Yolu:

Telefonda Ayarlar uygulamasını açıp Mesajlar seçeneğine giriş yapın. Açılan ekranda  Bilinmeyenleri filtrele seçeneğine basın. Buraya dilediğiniz kişi ve numaraları ekleyin.


Yayımlandı

kategorisi