Tik Tok Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

Merhabalar, bu yazımızda Tik Tok hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim diye soranlar için yapmaları gereken her şeyi kısaca anlatıyoruz.

Eğer siz de Tik Tok hesabınız geçici olarak askıya alındı mesajıyla karşılaştıysanız ve ne zaman açılır diye merak ediyorsanız, bilmeniz gerekenleri tek tek açıklıyoruz.

Tik Tok hesabın askıya alınması genellikle topluluk kurallarının ihlal edilmesiyle alakalıdır. Eğer bu ihlal hafif düzeyde ise ufak cezalar veya geçici bir süre hesabın askıya alınması söz konusu olabilir. Ama eğer ağır bir kural ihlali varsa, o zaman hesap tamamen askıya alınır ve ilerleyen süreçte kapatılır.

Fakat askıya alınan bir hesabı kurtarmanın bir yolu bulunuyor. Eğer askıya alınan hesap tekrar açılır mı, nasıl açılır diye merak ediyorsanız, bu noktada hesabın askıya alınma sebebi belirleyici oluyor.

Öncelikle şunu belirtelim. Eğer ciddi bir politika ihlali yaptıysanız, bireysel hesapların açılma ihtimalinin çok düşük olduğunu söylemek zorundayım.

Ama eğer bir ünlünün hesabı yada bir kurumun hesabı söz konusu ise, inceleme çok uzun sürmekle birlikte hesabı tekrar açma ihtimalleri yüksektir.

Tik Tok askıya alınan hesap nasıl açılır?

Eğer hesabınızın neden askıya alındığını bilmiyorsanız yani hangi hatayı yaptığınızdan haberiniz yoksa, düzgün ifadelerle bunu Tik Tok yetkililerine anlatın.

Eğer başkasının bu hatayı yaptığını iddia ediyorsanız, bu iddianızı delillerle kanıtlamanız gerekir. Aksi takdirde iddianızın bir önemi yoktur.

Eğer hesabınızın çalındığını ve çalan kişinin kural ihlali yaptığını iddia ediyorsanız, bu olayı maddeler halinde tek tek anlatmanız lazım gelir.

Eğer hesabınıza dış müdahale olduğuna inanıyorsanız, bunu Tik Tok yetkililerine göstermeniz gerekir.

Fakat tüm bunları yapmanıza rağmen, yine de hiç kimse size Tik Tok hesabınızın açılacağı garantisini veremez. Bu garantiyi veren ve sizden para koparmaya çalışan sahtekarlara inanmayınız.


Yayımlandı

kategorisi