Sosyal Medya Şikayet Hattı Facebook Instagram Twitter WhatsApp

Merhabalar, bu yazımızda sosyal medya şikayet hattı seçenekleri konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi sosyal medya siteleri maalesef sapıkların, sahtekarların, hırsızların, dolandırıcıların ve diğer suç örgütlerinin bir aracı haline gelmiş durumda.

Gün geçmiyor ki sosyal medya üzerinden rahatsız edici bir durum yaşanmasın, birileri zarar görmesin. Fakat buna bir dur demek bizim elimizde olan bir şey.

Hepimiz sorumluluğumuzun bilincinde vatandaşlar olarak sosyal medyada karşılaştığımız kötülükleri ve suçları ilgili mercilere şikayet edersek, inanın bu olaylar son derece azalacaktır. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersek ve bir şikayet etmeye bile üşenirsek, yarın öbür gün bizim de ailemizi ve çocuklarımızı bulabilirler.

Üstelik artık eskisi gibi şikayet için karakola gidip dilekçe vermeye gerek yok. İnternet sitesi üzerinden dakikalar içinde şikayetinizi bildirebilirsiniz.

Sosyal Medya İhbar Formunu Doldur

Yukarıdaki butona tıkladığınız zaman aşağıdaki formun yer aldığı sayfa karşınıza çıkacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen kırmızı renkli yıldız işaretinin bulunduğu tüm alanları doldurmak zorundasınız. Bu işaretin olmadığı alanlar isteğe bağlıdır, zorunlu değil.

Ayrıca elinizde kanıt niteliğinde belge veya rahatsız edici şeylerin ekran görüntüsü resmi varsa, 2 numaralı ok ile gösterilen Dosya Ekle linkine tıklayarak bunları internete yükleyip bu forma ekleyebilirsiniz.

Eğer şikayetinizle ilgili size geri dönüş yapılmasını istiyorsanız, e-posta alanını veya telefon numarası alanını doldurmanız gerekiyor.

Alanları doldurduktan sonra 3 numaralı ok ile gösterilen güvenlik kodunu doğru bir şekilde ilgili alana girin.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Gönder butonuna tıklayın. Şikayetiniz doğrudan doğruya emniyet genel müdürlüğüne iletilmektedir.


Yayımlandı

kategorisi