SSH Bağlantısı Kurma Sitesi (Programsız Ftp ve Sftp Bağlantısı)

Shell NGN isimli internet sitesini ziyaret ederek hiçbir ssh programına gerek kalmadan ssh bağlantısı kurabilir veya ftp ile sftp işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik tamamen ücretsiz olan bu siteyi kullanmaya başlamak için hemen ücretsiz kaydolmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle buraya tıklayarak siteyi ziyaret edin ve ücretsiz bir hesap açın yani kaydolun.

Hesabınızı onayladıktan sonra kullanmaya başlamak için siteye giriş yapın.

Şimdi dilerseniz bir cihaz yada bir sunucu ekleyebilir ve yönetmeye başlayabilirsiniz. Sağ alt köşedeki Add Device butonuna tıklayın ve açılan pencereden sunucunuzun bilgilerini girerek kaydedin. Böylece girdiğiniz sunucu artık sağ paneldeki listede görünecek.

Şimdi bir SSH oturumunu başlatmak için listedeki bir cihaza yada sunucuya tıklayın. Yeni bir pencere açılacak ve sunucuda çeşitli işlemler yapma imkanı sunacak. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu arayüzü görebilirsiniz. Ayrıca şifreniz kaydedileceği için bir sonraki girişinizde kullanıcı adı ve şifre girmenize gerek kalmıyor.

Eğer yeni bir SFTP oturumu başlatmak isterseniz, listeden dosya sunucusunu seçin ve sağ tıklayınca açılan menüden “Open SFTP” seçeneğine tıklayın. Tıpkı bir dosya yöneticisi gibi bir arayüz açılacak ve burada dosyaları kolaca indirebilecek veya yükleyeceksiniz.

Bu şekilde bağlantılar oluşturarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden SSH ve SFTP bağlantısı yapabilir ve kullandığınız sunucuya bağlanarak her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi