Ana Sayfa Teknoloji İnternet SSH Bağlantısı Kurma Sitesi (Programsız Ftp ve Sftp Bağlantısı)

SSH Bağlantısı Kurma Sitesi (Programsız Ftp ve Sftp Bağlantısı)

235
0

Shell NGN isimli internet sitesini ziyaret ederek hiçbir ssh programına gerek kalmadan ssh bağlantısı kurabilir veya ftp ile sftp işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik tamamen ücretsiz olan bu siteyi kullanmaya başlamak için hemen ücretsiz kaydolmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle buraya tıklayarak siteyi ziyaret edin ve ücretsiz bir hesap açın yani kaydolun.

Hesabınızı onayladıktan sonra kullanmaya başlamak için siteye giriş yapın.

2018 05 05 02 49 04 1

Şimdi dilerseniz bir cihaz yada bir sunucu ekleyebilir ve yönetmeye başlayabilirsiniz. Sağ alt köşedeki Add Device butonuna tıklayın ve açılan pencereden sunucunuzun bilgilerini girerek kaydedin. Böylece girdiğiniz sunucu artık sağ paneldeki listede görünecek.

2018 05 05 02 50 55 3

Şimdi bir SSH oturumunu başlatmak için listedeki bir cihaza yada sunucuya tıklayın. Yeni bir pencere açılacak ve sunucuda çeşitli işlemler yapma imkanı sunacak. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu arayüzü görebilirsiniz. Ayrıca şifreniz kaydedileceği için bir sonraki girişinizde kullanıcı adı ve şifre girmenize gerek kalmıyor.

2018 05 05 02 53 20 5

Eğer yeni bir SFTP oturumu başlatmak isterseniz, listeden dosya sunucusunu seçin ve sağ tıklayınca açılan menüden “Open SFTP” seçeneğine tıklayın. Tıpkı bir dosya yöneticisi gibi bir arayüz açılacak ve burada dosyaları kolaca indirebilecek veya yükleyeceksiniz.

2018 05 05 02 56 02 7

Bu şekilde bağlantılar oluşturarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden SSH ve SFTP bağlantısı yapabilir ve kullandığınız sunucuya bağlanarak her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki İçerikGmail Belirli Bir Kişiden E-posta Gelince SMS Mesajı İle Haber Verme (Uyarı Bildirim)
Sonraki İçerikGitHub En Çok Beğenilen Yorumları Görme (issues)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz