SSK Sicil No Sorgulama 2017

ssk-sicil-no-ogrenme.jpg (600×300)

SSK ile ilgili konularda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu kez ssk sicil no sorgulama ve öğrenme konusuna açıklık getiriyoruz.

Sevgili ziyaretçilerimiz daha önceki SSK sorgulama sayfalarımızda da belirttik fakat bu yazıda bir kez daha altını çizmek istiyoruz. İnternette gördüğünüz SSK Sicil No Sorgulama siteleri ve sayfalarına sakın güvenmeyiniz. Zira bunların tamamı yalan dolan ve düzmece bilgilerdir.

Çünkü 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren artık kamuya açık bir şekilde SSK sorgulaması yapılamamaktadır. Çünkü vatandaşın kişisel bilgilerinin güvenliğini korumak için bu imkan kaldırılmış ve yasaklanmıştır. Bundan dolayı SSK sorgulaması yapmak isteyen her vatandaş, e-Devlet kapısı şifresini almalıdır. Böylece e-Devlet kapısı resmi sitesinden giriş yaparak tüm bilgilerine kolayca ulaşabilir. Hem bu şekilde sizi kandıran, boş yere reklam göstermek için sizi oyalayan ve hatta bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaştırma tehlikesi olan ne olduğu belli olmayan çöp sitelerden de uzak durmuş olursunuz.

e-Devlet üzerinden yani devletin resmi sayfasından ssk scili noyu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

SSK SİCİL NO SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Peki üstteki linke tıklayarak gittiğiniz resmi siteden ssk sicil no sorgulaması nasıl yapılır?

Kısaca özetliyoruz:

Açılan sayfada sizlere TC kimlik no, nüfusa kayıtlı olunan yer, cilt numarası ve doğum tarihi sorulacaktır. Bunları doğru bir biçimde girin ve sorgula yazan butona tıklayın.

Açılacak sayfada “Sigortalı tescil kaydı tespiti 4A” yazan linke tıklayın.

Ayrıca bu sayfa üzerinden farklı işlemler de yapabilirsiniz. Örneğin Sigorta primi sorgulama, emekli olmaya kaç gün kaldığını sorgulama, ssk sağlık karnesi sorgulama gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Sicil Numarası Sorgulama

Yukarıda özet olarak yapılacakları kısaca açıkladık. Şimdi ise hala anlamayanlar için resimli olarak ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatıyoruz.

1) Aşağıdaki resme tıklayarak E-devlet sitesi SSK sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada ” Kimliği Şimdi Doğrula “ butonunu tıklayınız.

 e-devlet SSK sicil no sorgulama giriş ekranı

e-devlet SSK sicil no sorgulama giriş ekranı

2) Karşınıza aşağıdaki gibi e-devlet sitesi giriş ekranı gelecektir. E-devlet sistemine giriş T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi aşağıda gösterildiği gibi giriniz. Ardından ” Sisteme Giriş Yap “ butonunu tıklayınız. E-devlet sitemine girişte tercih ettiğiniz başka bir yöntem var ise (Mobil imza, Elektronik imza, T.C. Kimlik kartı ya da İnternet Bankacılığı) yine aynı şekilde siteme giriş yapabilirsiniz.

e-devlet sitesi giriş
e-devlet sitesi giriş

3) Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekran üzerinde bizimle ilgili kişisel bilgiler yer almaktadır.  Soyad bilgimizin altındaki Sicil No yazan ekranın karşısındaki 13 haneli rakamlardan oluşan sayı SGK sicil numaramızı (SSK sicil numarası) göstermektedir.

e-devlet SSK sicil no sorgulama sonuç ekranı
e-devlet SSK sicil no sorgulama sonuç ekranı

TC KİMLİK NO İLE SSK SİCİL NO BULMA İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

Umarız bu sayfada yazılan ssk sicil no sorgulama ile ilgili bilgiler sizlere faydalı olmuştur. Hala anlamadığınız bir yer var ise ve resimli anlatıma rağmen kafanıza takılan sorular varsa, lütfen bize ssk sorgulamaları hakkındaki tüm sorularınızı aşağıdaki yorum kutusundan yorum yazarak sorunuz. Sizlere cevap vererek yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız…


Yayımlandı

kategorisi