Su İçmek Neden Zayıflatır?

2016-09-27_03-13-18

Diyet yaparken neden tüm diyetisyenler ve doktorlar bol bol su içmeyi tavsiye ediyor? Aslında bu sorunun bilimsel bir cevabı var.

Öncelikle su içmek her insanda az yada çok bir tokluk hissi yaratır. Fakat bu faydası o kadar da mühim değil.

Bazen insanlar susuzluk ile açlığı birbirine karıştırır. Özellikle yorgun ve uykulu olduğu zamanlarda susayan insanlar su içmek yerine bir şeyler atıştırmaya meyilli olur. Bunu önlemenin en sağlam yolu düzenli aralıklarla yeterli miktarda su tüketmektir. Mesela 70 kilo ağırlığındaki birinin günlük tüketmesi gereken su miktarı 2 litredir. Eğer 90-100 kilo civarında iseniz, o zaman her gün 3 litre kadar suyu içmeniz gerekiyor.

Gelelim suyun zayıflama bakımından en önemli faydasına. İşlenmiş gıdalar ve diğer bazı nedenlerden dolayı zamanla vücutta bolca asit birikir. Bu asitler vücudun yağları yakmasına engel olmaktadır. Bundan dolayı zayıflamak isteyen birinin vücutta biriken asitleri temizlemesi gerekir. İşte bol miktarda su içmek bu zararlı asitleri vücuttan temizleme görevini görür. Hele bir de suya limon katıp içerseniz veya salataya limon sıkarsanız, bu asitler çok daha çabuk dışarı atılır.


Yayımlandı

kategorisi