Ana Sayfa Sosyal Medya Tablet WhatsApp Desteklemiyor Nasıl Açılır Nasıl İndirilir Neden Yüklenmiyor?

Tablet WhatsApp Desteklemiyor Nasıl Açılır Nasıl İndirilir Neden Yüklenmiyor?

32
0

Merhabalar, bu yazımızda tabletlerde desteklenmeyen WhatsApp nasıl indirilir ve nasıl yüklenir sorusuna cevaben kısa bir resimli anlatım yapacağız. Pek çok insan tablette Whatsapp neden yüklenmiyor, niçin desteklemiyor diye merak ediyor. Ama bu sorunu aşmanın kolay bir yolu bulunuyor ve aşağıda kısaca gösteriyoruz.

Android mağazasından Android’li tabletlere ve iOS uygulama mağazasından iPad cihazına WhatsApp indirilmiyor. Çünkü bunu desteklemiyor.

Bu yazıda Android’li tablete WhatsApp nasıl indirilir ve yüklenir göstereceğiz. Fakat iPad için şuanda bu mümkün değil.

Öncelikle bu linke tıklayınca açılan sayfadan WhatsApp uygulamasını APK dosyası şeklinde tablete indirin. Zaten açılan sayfada tabletlerin desteklenmediği bilgisi yazıyor.

İndirdiğiniz WhatsApp apk dosyasını yüklerken “Not: tabletler şua anda desteklenmiyor” uyarısı görünecek. Tamam seçeneğine basarak devam edin.

Eğer yüklerken “yükleme engellendi” hatasıyla karşılaşırsanız bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekecek. Aşağıda anlatılanları hemen uygulayın.

Android mağazası dışında bir apk dosyasını cihaza yüklemek için aşağıdaki ayarı yapmanız gerekiyor.

Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynakları Yükle yolunu izleyin ve açılan ekrandaki ayarı değiştirin. Hepsi bu kadar basit. Artık cihaza apk yükleyebilirsiniz.

Yüklemeyi tamamlayınca WhatsApp uygulamasını çalıştırın. Ardından telefon numaranızı girerek sms mesajıyla gelen kodu girip doğrulama yapın.

Bundan sonrasını zaten biliyorsunuz. WhatsApp uygulamasıyla sesli, yazılı ve görüntülü sohbet gerçekleştirebilir ve dosya alışverişi yapabilirsiniz.

Önceki İçerikTılgın Modem Kanal Ayarı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
Sonraki İçerikÜcretsiz Turbobit Çeviriciler 2019 Premium Link Generator Siteleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz