Telefondan görüntülü konuşma programları 2016

Günümüzde artık cep telefonu üzerinden sesli ve görüntülü konuşmak için faturalı hat kullanmak yada para ödemek pek akıl karı değil. Onun yerine eğer internet bağlantısına sahipseniz 3G, 4G ve Wifi ağlarını kullanarak ve bazı programları telefona yükleyerek bedavaya bu işi halledebilirsiniz.

İşte telefondan görüntülü konuşmak için en iyi 5 program:

1- FriendCaller

friendcaller_video-konferans_320x480.jpg (320×480)

Bir Skype alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Bütün mobil telefonlarda çalışabilen bir sesli ve görüntülü konuşma programıdır. FriendCaller kullanan diğer arkadaşlarınızla ücretsiz olarak sesli veya görüntülü arama yapabilir ve konuşabilirsiniz. Fakat FriendCaller dışındaki kişileri aramak veya mesaj yollamak yine de Skype’ye göre daha ucuzdur ve normal hatlardan zaten çok daha ucuzdur.

2- Skype

skype_3_852x610.jpg (852×610)

Skype programını kullanan diğer arkadaşlarla bedava yazışabilir, kameralı görüşme yapabilir yada sesli konuşabilirsiniz. Dünyanın en popüler ve güvenilir programlarından biridir.

3- Viber

Bütün platformlar için uyumlu versiyonu bulunan Viber programını bilgisayarda, telefon yada tablette kullanarak görüntülü ve sesli konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik arkadaşlarınızla sohbet ederken video yada resim paylaşımı da yapabilirsiniz. Bas konuş özelliği ile anında sesli mesajlar yollayabilirsiniz.

4- Tango

Mesajlaşmanın yanı sıra bir sosyal ağ da diyebiliriz. Hem yeni arkadaşlar edinebilir hem de sesli görüntülü konuşabilirsiniz. Sms de yollayabileceğiniz Tango ile güzel oyunlar da oynamak mümkün.

5- Hangout

Dünyanın en büyük teknoloji devi olan Google’ın ürettiği bir kameralı sohbet programıdır. Asıl amacı telefondan görüntülü konuşma gerçekleştirmektir ve arkasında Google altyapısını ve güvenini barındırmaktadır.

Sesli görüntülü arama, resim video paylaşma ve grup görüşmesi gibi özelliklerin tamamına sahiptir.


Yayımlandı

kategorisi