Twitter İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Açma iPhone Android Telefonda

Merhabalar, bu yazımızda Twitter iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini açma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Böylece Android’li telefonlarda veya iPhone’da iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek Twitter hesabınıza giriş yapmak için telefona gönderilen SMS kodunu da girmeniz gerekecek ve dolayısıyla güvenliğinizi en az 2 kat artmış olacak.

Öncelikle telefonda Twitter uygulamasını çalıştırın ve sol üst köşedeki üç çizgi simgesine basın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterildi.

Açılan menüde alttaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen Ayarlar ve gizlilik seçeneğine giriş yapın.

Karşınıza gelen menüde aşağıdaki resimde 3  numaralı ok ile gösterilen Hesap seçeneğine basın.

Açılan menüde alttaki resimde 4 numaralı ok ile gösterilen Güvenlik seçeneğine giriş yapın.

Son olarak alttaki resimde 5 numaralı okla gösterilen Giriş onayı seçeneğine dokunun.

Böylece asıl işimize yarayan ekrana gelmiş olacağız. Aşağıdaki resimde 6 numaralı ok işaretiyle gösterilen Giriş onaylaması kutusunu İŞARETLEYİN.

Böylece yukarıdaki resimde kırmızı dikdörtgen çizgi içerisinde yazıldığı gibi, artık bundan sonra giriş yaparken şifrenizin yanı sıra cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderilen bir kodu da girmeniz gerekir.

Yapamadığınız ve takıldığınız bir yer olursa yada kafanıza takılan bir soru olursa aşağıdan yorum yazarak bizimle iletişime geçebilir ve bedava teknik destek alabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi