Ücretsiz En İyi Ekran Videosu Çekme Kaydetme Programları

Bu yazıda toplam yedi tane açık kaynak kodlu ekran videosu alma yazılımını tanıtıyorum. Bunların hepsi tamamen ücretsizdir, Windows işletim sistemlerinin tümünde sorunsuz çalışır ve bu alanda en iyi bedava programlardır.

Bu programlar ile ekranın belirli bir kısmını, belli bir pencereyi veya ekranın tamamını videoya çekebilirsiniz. Desteklenen formatlar ise AVI ve MP4 formatlarıdır. Birkaç tanesi de WebM formatını destekliyor.

Bazılarının oldukça fantastik ve gelişmiş özellikleri bile bulunuyor. Mesela herhangi bir videoyu kolayca tersine çevirme yani baştan sona doğru değil de, sondan başa doğru oynatma imkanı sunuyor. Ayrıca bazıları masaüstü ekranını GIF formatında animasyon şeklinde kaydedebiliyor.  Hatta bazıları çektiği videoya filigran denilen yazı veya logo ekleyebiliyor.

Ayrıca masaüstü bilgisayarda canlı video yayını, ekranın resmini çekme yani ekran görüntüsü yakalama, videonun üzerine yazılar yazma, klavyeden basılan tuşları veya fare tıklamalarını video çekimine ekleme gibi muhteşeme özelliklere de sahipler.

İşte en kaliteli 7 ekranı videoya kaydetme programı:

1-ScreenToGif


2-Captura


3-OBS Studio


4- ShareX

5- CamStudio

6- ScreenGun

7- JetScreenRecorder


Yayımlandı

kategorisi