Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Unknown Hard Error Hatası Nedir, Neden Olur ve Nasıl Düzeltilir?

Unknown Hard Error Hatası Nedir, Neden Olur ve Nasıl Düzeltilir?

424
0

Merhabalar, bu yazımızda unknown hard error hatası nedir neden olur ve nasıl düzeltilir sorusuna cevaben yapılması gerekenleri kısaca maddeler halinde sunarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Öncelikle bu hatanın çoğunlukla bilgisayar ilk açıldığında karşılaşılan bir durum olduğunu belirtelim.

Unknown Hard Error Hatası Nedenleri


Yapılan araştırmalar bu tip hataların genellikle Windows güncelleştirmeleri sonrasında yada donanımsal sürücülerin hatalı veya yanlış yüklenmesi sonrasında görüldüğünü ortaya koymuştur.

Çünkü Windows güncellemesi yapılınca donanım ve Windows arasında sürücü uyumsuzluğu ortaya çıkabilir. Zaten yanlış yüklenen sürücüler de uyumsuzluğa yol açar. Bunlar da unknown hard error hatasına sebep olabilir.

Ayrıca RAM belleğin bozulması da neden olabilir.

Unknown Hard Error Hatası Çözüm Yöntemleri


Asıl nedeni şuanda bilmediğimiz için, en olası nedenler için çözüm yollarının tümünü sunuyoruz.

  1. Windows işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun. Windows güncelleştirme ekranını açın ve kontrol ederek yeni bir güncellemenin olup olmadığına bakın, eğer varsa güncelleştirmeyi yükleyin.
  2. RAM bozuk olabilir diye, bilgisayarı kapattıktan sonra RAM belleği yerinden çıkartıp tekrar iyice yuvasına oturtun.
  3. Hem ses kartı sürücüsünün hem de ekran kartı sürücüsünün güncel olduğundan emin olun, eğer değilse güncelleyin.
  4. Komut İstemi (cmd) penceresini açın ve sfc /scannow yazarak Enter’a basın. Böylece bozuk disk kontrolü yapacak ve bulursa düzeltecek.
  5. Görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açın ve başlangıç sekmesini açarak bilmediğiniz programların işaretini kaldırın.
  6. Temp klasörünü açarak geçici dosyaların hepsini silin. Windows 10’da Başlat’ı açıp geçici dosyaları sil yazarak bu temizleme aracını çalıştırabilirsiniz.

Bu sayfada paylaştığımız bu 6 yöntemi ayrı ayrı deneyiniz. Çünkü problemin asıl nedenini bilmediğimiz için, en muhtemel çözümlerin hepsini uygulamak gerekiyor. Sırayla deneyin ve sorun çözülene kadar gerekirse hepsini uygulayın.

Sorularınız için veya yapamadığınız bir yer olursa aşağıdaki yorum kutusundan bize bildirin. En kısa zamanda yardım etmekten mutlu oluruz.

Önceki İçerikElektrik Gidince Modem Sıfırlanıyor Çalışmıyor İse Çözümü Burada!
Sonraki İçerikSiteyi Tüm Arama Motorlarına Ekleme (Google, Yandex, Bing)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz