Elektrik Gidince Modem Sıfırlanıyor Çalışmıyor İse Çözümü Burada!

Merhabalar, bu yazımızda elektrik gidince modem sıfırlanıyor ve çalışmıyor, kurulum istiyor yada bozuluyor diyen kullanıcılar için denenmiş ve en çok işe yarayan çözüm yöntemlerini paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Geçtiğimiz gün birkaç takipçimiz bizlere elektrik gidip gelince modemin resetlendiğini yani sıfırlanarak yeniden kurmak gerektiğini ifade etti. Bu durumu nasıl engelleyeceği konusunda bizden yardım istedi. Kendisine yardımcı olduk ve şimdi de aynı dertten muzdarip olan diğer takipçilerimize yardımcı olmak istiyoruz.

Arkadaşlar elektrikler aniden kesildiği için aldığı bağlantı da bir anda kesiliyor ve dolayısıyla fabrika ayarlarına geri dönüyor. Bu her modemde olmaz ama bazı modellerde maalesef oluyor.

Bu durumun önüne geçmek yani engel olmak için modeme USB güç kaynağı takmanız gerekiyor. Bu kesin çözümdür. Çünkü elektrik ansızın beklenmedik anlarda gittiği için başka bir önlem almak pek mümkün değil.

Bunun dışında çok yağmur yağdığı ve şimşek çaktığı günlerde modemin adaptörünü prizden çekip çıkartın. Çünkü modeme yüksek voltaj gelebilir ve kaldıramayacağı için ana kartını yakabilir. Aslında bu tüm elektronik cihazlar için geçerlidir. Dolayısıyla hepsinin fişini çekmekte fayda var.

Ayrıca yağmurlu günlerde elektriğin kesilme ihtimali de yüksek olur.


Yayımlandı

kategorisi