Ana Sayfa Teknoloji Windows PC VLC Video Dönüştürme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

VLC Video Dönüştürme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

50
0

Merhabalar, bu yazımızda VLC video dönüştürme işlemi hakkında sizlere yardımcı olacağız. VLC Media Oynatıcısı sayesinde videoları diğer video formatlarına çevirebilir veya videoyu bir ses dosyasına dönüştürebilirsiniz. Yani bir nevi videodan sesi ayırma işlemidir.

Vlc En Iyi Video Donusturucu 1

VLC İle Video Formatı Nasıl Dönüştürülür?


Öncelikle VLC Media Player programını bilgisayarda çalıştırın ve ana pencerenin sol üst köşesindeki Ortam menüsüne tıklayın. Açılan menüden Dönüştür / Kaydet seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile bu işlemler gösterilmiştir.

2019 08 12 21 19 52 3

Böylece karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz pencere çıkacak. Burada 3 numaralı ok ile gösterilen Ekle butonuna tıklayın ve açılan menüden dönüştürmek istediğiniz kaynak video dosyasını seçip programa ekleyin. Ardından 4 nolu ok ile gösterilen Dönüştürüp Kaydet yazan butona basın.

2019 08 12 21 32 13 1 5

Açılan pencerede 5 numaralı ok ile gösterilen alandan dönüştürmek istediğiniz formatı seçin. TS, MPEG, WMA, MP4 veya SD gibi çok sayıda formatı seçebilirsiniz. Bizim kaynak dosyamızın uzantısı mp4 olduğu için, bu örnekte dönüştüreceğimiz format olarak WMV uzantısını seçtik.

2019 08 12 21 34 24 7

Ardından 6 numaralı ok ile gösterilen Gözat butonuna basın ve açılan pencereden Hedef dosya’yı seçin. Ben genellikle çevireceğim kaynak dosyayı aynen burada seçiyorum. Böylece dönüştüreceğimiz video dosyasının üzerine yazacak. Sonrasında 7 nolu okla göterilen Başlat butonuna tıklayın.

2019 08 12 21 34 39 9

Son olarak üstteki pencere açılacak ve üzerine yazmak için sizden onay isteyecek. 8 numaralı ok işaretiyle gösterilen Üzerine yazılsın butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar.

Yapamayanlar aşağıdaki yorum kutusuna sorunu veya anlamadığı yani takıldığı yeri yazarak bize iletebilir. Derhal yardımcı olmaktayız.

Önceki İçerikVikipedi Sıfır Yöntemi Nedir Nasıl Kullanılır? 0 Koyma Giriş Türkçe
Sonraki İçerikWindows 10 Ekran Çözünürlüğü Değiştirme (Arttırma) Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz