Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 10 Ekran Çözünürlüğü Değiştirme (Arttırma) Resimli Anlatım

Windows 10 Ekran Çözünürlüğü Değiştirme (Arttırma) Resimli Anlatım

99
0

Merhabalar, bu yazıda Windows 10 ekran çözünürlüğü değiştirme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Eğer Windows 10’da ekran çözünürlüğü düştü, arttırmak istiyorum, nasıl değiştirilir diye merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız, aşağıda resimli olarak anlatıyoruz.

Öncelikle Başlat’ı açıp arama kutusuna ekran çözünürlüğü yazın ve çıkan sonuçlardan Ekran çözünürlüğünü değiştir seçeneğine tıklayın. Bu seçenek aşağıdaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilmiştir.

2019 08 12 22 05 06 1

Açılan pencerede aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Çözünürlük bölümüne gelin ve altındaki açılır menüye tıklayın. Açılan menüde sizlere çok sayıda çözünürlük değeri sunulacak. Bunlardan kullandığınız bilgisayara en uygun olanını Windows otomatik olarak seçiyor ve size (Önerilen) şeklinde gösteriyor. Yani normalde önerilen değeri seçmeniz en doğrusudur. Benim bilgisayarım için önerilen değer 1920 x 1080 seçeneğidir.

2019 08 12 22 07 19 3

Bu menüden herhangi bir çözünürlüğü seçtiğiniz zaman, o çözünürlük otomatik olarak anında uygulanır ve aşağıdaki pencere açılır.

2019 08 12 22 07 57 5

Eğer sonuçtan memnunsanız, Değişiklikleri koru butonuna basmak zorundasınız. Sonuç hoşunuza gitmediyse, Geri Al butonuna basın, yada 15 saniye beklerseniz zaten otomatikman değişiklik geri alınacak. Üstteki resimde 15 saniyenin ikisi gitmiş geriye 13 kalmış. Eğer 13 saniye içinde değişiklikleri koru düğmesine basmaz isem, hemen eski çözünürlüğe geri dönecek.

Yukarıda sizlere Windows 10 için ekran çözünürlüğü nasıl değiştirilir sorusuna cevaben resimli anlatım sunduk. Umarım sizler için faydalı olur. Sorularınızı aşağıdaki yorum kutusundan bize sorun. En kısa sürede cevap veriyoruz.

Önceki İçerikVLC Video Dönüştürme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
Sonraki İçerikPin Kodu Nasıl Öğrenilir? Turkcell Vodafone Türk Telekom

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz