WebP’den JPG’ye Toplu Dönüştürme Çevrimiçi Format Çevirici

Nispeten yeni resim formatlarından biri olan WebP rakiplerine oranla daha az yer kaplıyor ve daha iyi bir performans sunuyor.

Zaten bu nedenden dolayı Google artık tüm hizmetlerinde WebP görsellerini tercih ediyor. Artık internette pek çok popüler web site WebP resimlere geçiş yapmaya başladı. Fakat bunun getirdiği bazı olumsuzluklar da yok değil.

Mesela WordPress blog siteleri WebP uzantılı resimleri göstermiyor. Dolayısıyla bu tarz resimleri WordPress sitesine eklemek için formatını dönüştürmek gerekiyor.

İnternette WebP’den JPG’ye format çeviren çok sayıda site var ve bu işi çevrimiçi olarak ücretsiz yapıyor. Fakat bunlar arasında toplu (çoklu) işlem özelliği sunan  sadece tek bir tanesi var ve bu yazıda bu siteyi nasıl kullanacağınızı kısaca anlatıyoruz.

Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sözünü ettiğimiz siteyi açın. Açılan bu sitede WebP uzantılı resimleri toplu olarak JPG’ye çevireceğiz.

Convert WEBP to JPG

Website linki: image.online-convert.com/convert/webp-to-jpg

Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa çıkacak.

Burada Choose Files yazan butona tıklayın ve bilgisayardan dönüştürmek istediğiniz WebP uzantılı resimleri seçin. İki veya daha fazla resmi seçmek için klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak tek tek resimleri fareyle seçin.

Ardından sol alt köşedeki Start Conversion yazan butona tıklayın. Böylece format dönüştürme işlemi başlayacak ve biraz sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa karşınıza çıkacak.

Bu sayfada dönüştürülen resimlerin hepsini birden bilgisayara ZIP dosyası olarak indirmek için en alttaki Download all files as ZIP butonuna tıklayın.

Not: Ücretsiz kullanımda bir kerede en fazla 10 resim seçip eklemeye izin veriyor. Ayrıca dilerseniz dönüştürülecek dosyaların hepsini seçip sürükleyip yeşil alan üzerine bırakarak da toplu şekilde siteye ekleyebilirsiniz. Son olarak Dropbox ve Google Drive hesabınızdaki resimleri eklemek için Choose Files butonunun altında bulunan ilgili seçeneklere tıklamanız yeterlidir.

 


Yayımlandı

kategorisi