WordPress Vikipedi ve WikiHow Teması

Ülkemizde kapatılmasına rağmen hala milyonlarca kişi www.wikipedia.org sitesine giriş yapmanın bir yolunu buluyor ve her gün bu siteyi ziyaret ediyor. Dünyanın bilgi bankası unvanını taşıyan Vikipedi mükemmel sayfa düzeni ve temasıyla ön plana çıkıyor.

Aynı şekilde aklınıza gelebilecek her şey ile ilgili neyin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatan WikiHow sitesi de yine açık kaynaklı ve geniş bir gönüllüler topluluğunun içeriklerini oluşturduğu muazzam bir bilgi deposudur.

Eğer siz de bu tarz bilgiler sunan web siteleri yapmak istiyorsanız, bunu Premium WordPress temaları sunan Themeforest.com sitesini ziyaret ederek yapabilirsiniz. Bu sitede Wiki benzeri çok sayıda tema bulunuyor. Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili temalara göz atabilirsiniz.

https://themeforest.net/category/wordpress?term=wiki

Fakat bunları kullanmak yerine daha iyisini yapabilirsiniz. Wikipedia.org sitesinin ve WikiHow sitesinin kullandığı platformu kullanmanız yeterlidir.

Eğer tam olarak WikiHow veya Wikipedia temasını kullanmak istiyorsanız, WordPress yerine MediaWiki platformunu tercih etmeniz gerekiyor. Tamamen açık kaynaklı bir platformdur ve hem Wikipedia hem de WikiHow sistemini çalıştırabilir.

MediaWiki platformunu indirmek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

https://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki


Yayımlandı

kategorisi