WhatsApp Bozuk Video Gönderiyor Sorunu Çözümü

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp bozuk video gönderiyor diyenler ve bu durumdan şikayetçi olan takipçilerimiz için WhatsApp’ta video görüntüsü bozulmadan nasıl gönderilir kısaca anlatıyoruz.

Eğer WhatsApp’ta video neden bozuk gidiyor diye merak ediyorsanız, hemen yanıtını verelim. Bunun sebebi dosyanın boyutunu küçültmek için WhatsApp’ın otomatik olarak video dosyasını sıkıştırmasıdır. Çünkü sıkıştırılan videonun görüntü kalitesi düşer ve size bozulmuş gibi görünür.

Peki WhatsApp video gönderirken bozulma hatasını düzeltmek için ne yapılır?

Aslında gönderilen bir videoyu programsız bir şekilde ve kaliteden hiç ödün vermeden yani tam kalitede karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Kısacası gönderilecek vidoenun dosya uzantısını değiştirerek veya klasör şekline getirerek arkadaşınıza gönderirseniz sorun çözülür.

Varsayılan dosya yöneticisi uygulamasını çalıştırın ve video formatı yerine .doc veya .pdf şeklinde uzantısını değiştirin. Ardından dosyayı karşı tarafa gönderin. Karşı taraf dosyayı indirdikten sonra .doc veya .pdf yerine videonun kendi uzantısıyla değiştirip izleyebilir.

Çünkü WhatsApp fotoğraf ve videoları gönderirken otomatik sıkıştırma yapıyor ama belge ve dokümanları yollarken sıkıştırma yapmıyor. Bir dosyanın video mu yoksa belge mi olduğunu ise, uzantılarına bakarak anlıyor.

Dosyayı gönderirken video dosyasını Fotoğraf ve Video Galerisi olarak değil, Belge seçeneğini seçtikten sonra seçerseniz, sıkıştırmadan yollar.


Yayımlandı

kategorisi