Facebook Yüz Tanıma Kapatma

Merhabalar, bu yazımızda Facebook yüz tanıma kapatma hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Eğer siz de Facebook’ta yüz tanıma özelliği nasıl kaldırılır bilmiyorsanız, aşağıda kısaca anlatıyoruz. Görsellerin üzerindeki numaralandırılmış ok işaretlerini takip etmeniz bile yeterli olacaktır.

Eskiden yüz tanıma özelliğini ayarlara girip siz açmadan, kullanılmıyordu. Fakat artık varsayılan olarak Facebook tüm fotoğraflardaki yüzleri tarıyor. Böylece yüklediğiniz bir fotoğraftaki kişilerin yüzlerini tanıyarak otomatik etiketleme yapıyor. Ayrıca biri sizden izinsiz sizin de yer aldığınız bir fotoğrafı Facebook’a yüklerse, size bildirim veriyor ve biri sizin fotonuzu yükledi diyor.

Yüz tanıma özelliği pek çok kişiye göre gizliliği ihlal eden bir durum ve bundan dolayı kapatmak istiyorlar. Ama kapatsanız bile arka planda fotoğraflarınız taranmaya devam edecek. Sadece etiketleme yapmayacak ve bildirim yollamayacak.

Facebook’un Yeni Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine basarak menüyü açın. Açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine basın.

Böylece hemen alt tarafında yeni bir menü açılacak ve buradan da Gizlilik Kısayolları seçeneğine basın.

Karşınıza gelen ekranda Yüz Tanıma Özelliğini Kontrol Et seçeneğine basın.

Açılan ekranda YÜZ TANIMA yazısının hemen altındaki Facebook’un fotoğraf ve videolarda seni tanıyabilmesini istiyor musun? yazan alana basın.

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran açılacak. Burada Hayır seçeneğini işaretleyin.

Hepsi bu kadardı arkadaşlar. Artık Facebook’un yüz tanıma özelliği kapatılmış oldu. Hayırlı olsun.


Yayımlandı

kategorisi