Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp Kendine Mesaj Atma Dosya Gönderme

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Dosya Gönderme

292
1

Merhabalar, bu yazıda WhatsApp kendine mesaj atma dosya gönderme konusunda siz değerli takipçilerimize yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi normalde WhatsApp’ta kendi kendine mesaj yazma özelliği yok. Bunun için ufak bir hile yapacağız.

WhatsApp’ı artık bir not defteri olarak veya dosya deposu olarak kullanabilirsiniz. Aslında bu işi görecek çok sayıda bulut depolama servisi, uygulama ve program bulunuyor fakat WhatsApp her zaman elimizin altında ve pratik olduğu için daha fazla tercih ediliyor.

Siz takipçilerimizden gelen “WhatsApp’ta kendime nasıl mesaj atarım” ve benzeri soruların çoğalması üzerine bu resimli anlatımı hazırlama ihtiyacı hissettik.

Yapacağımız işlem çok basit. Kısaca özetlemek gerekirse, önce bir grup oluşturacağız ve bu gruba sadece eşinizi yada kardeşinizi ekleyeceğiz. Grubun adını da kendi adımız veya “kendim” yada “Ben” olarak koyabiliriz. Ardından eklediğimiz bu kişiyi sileceğiz ve grupta sadece kendimiz kalacağız.

Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya basarak açılan menüden Yeni grup seçeneğine basın. Alttaki resimde 1 numaralı okla gösterildi.

2019 09 19 10 42 46 1

Açılan ekranda sadece bir kişi eklemeniz yeterlidir. Ben örnek olsun diye babamı seçip ekledim. Ardından aşağıdaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen ileri ok işareti butonuna basın.

2019 09 19 10 43 49 3

Karşınıza gelen ekranda 4 nolu ok ile gösterilen alanda gruba yeni bir isim girin. Ben yada kendim gibi bir şey olabilir. Ardından 5 numaralı ok ile gösterilen onay butonuna basın.

2019 09 19 10 44 49 5

Açılan ekranda 6 numaralı ok ile gösterildiği gibi yeni oluşturduğunuz grubun üzerine basılı tutun ve açılan menüden 7 nolu okla gösterilen Grup bilgisi seçeneğini seçin.

2019 09 19 10 45 17 7

Karşınıza çıkan ekranda Grup ayarları seçeneğine basın.

2019 09 19 10 45 59 9

Şimdi açılan ekranda babayı gruptan çıkaracağız. Bunun için Babam kişisinin üzerine basılı tutuyoruz ve açılan menüden Babam kişisini çıkar seçeneğine dokunuyoruz.

2019 09 19 10 46 19 11

Böylece grupta artık sadece kendimiz kaldık. Dolayısıyla oluşturulan bu gruba yazacağınız tüm mesajları ve göndereceğiniz tüm dosyaları sadece siz görebilirsiniz. Yeni dosya paylaşım alanınız ve not defteriniz hayırlı olsun.

Önceki İçerikBu uygulama cihazınızla artık uyumlu değil YouTube for Android TV
Sonraki İçerikWhatsApp İle Bilgisayardan Telefona Dosya Aktarma Video Fotoğraf Atma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz