Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp Sohbet Yedekleme Nasıl Yapılır ve Nasıl Saklanır?

WhatsApp Sohbet Yedekleme Nasıl Yapılır ve Nasıl Saklanır?

16
0

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp sohbet yedekleme nasıl yapılır ve nasıl saklanır sorusuna cevaben kısa bir resimli anlatım hazırladık.

Hem WhatsApp sohbetlerinizin yedeğini almayı, hem de bu yedek dosyasını güvenli bir şekilde kaydederek saklamayı anlatıyoruz.

Öncelikle telefonda WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine basın. Açılan menüden Ayarlar seçeneğine giriş yapın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir.

Açılan ekranda 2 numaralı ok ile gösterilen Sohbet seçeneğine basın.

Karşınıza gelen ekranda 3 numaralı ok ile gösterilen Sohbet yedeği seçeneğine basın.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran açılacak. Burada 4 numaralı ok ile gösterilen YEDEKLE butonuna basın. Böylece işlemler başlayacak ve her şey otomatik olarak halledilecek.

Öncesinde yedekleme hazırlanacak, sonrasında yedek alınacak ve en sonunda ise alınan yedek Google Drive hesabınıza yüklenecek yani kaydedilecek. Aşağıdaki resimde 5 numaralı ok ile gösterilen oran %100 olana kadar bekleyin. En çok 1 yada 2 dakika sürüyor.

Dilerseniz belirli zamanlarda gerçekleştirilen otomatik yedekleme işlemlerinin ayarlarını değiştirmek için YEDEKLE butonunun alt tarafında yer alan seçenekleri değiştirebilirsiniz.

Mesela Yedekleme bağlantısı seçeneğini Sadece WiFi yaparak mobil veri kotanızı koruma altına alabilirsiniz.

Ayrıca hangi Google hesabınıza yükleneceğini seçebilirsiniz.

Bunlara ek olarak yedekleme işleminin aylık mı, haftalık mı yapılacağını seçebilir veya Asla seçeneğini seçerek otomatik yedeklemeyi durdurabilirsiniz.

Önceki İçerikAynı E-Posta İle 2 Instagram Açılır Mı?
Sonraki İçerikInstagram DM GIF Gönderme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz