Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 10 Denetim Masası Açma Kısayolları

Windows 10 Denetim Masası Açma Kısayolları

139
0

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 denetim masası açma hakkında sizlere yardımcı olacağız. Eski Windows sürümlerinde Başlat’ı açarak denetim masasına kolayca erişim sağlayabiliyorduk, ama Windows 10’da Başlat menüsünde denetim masası bulunmuyor.

Endişe etmeye gerek yok, aşağıda Windows 10’da denetim masasını en hızlı ve en kolay yoldan açmanız için gereken kısayolları paylaşıyoruz.

1- Başlat Menüsünü Kullan


Bence en kestirme yolu Başlat‘ı açıp denetim yazarak klavyeden Enter‘a basmak. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numaralı oklarla bu işlem gösterilmiştir.

2019 09 06 21 15 22 1

2- Masaüstü kısayol simgesi oluştur


Ama bundan daha da bir kestirme yol istiyorsanız, sizlere masaüstüne ekleyeceğiniz bir kısayol simgesi oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda anlatıyorum.

Öncelikle Başlat’ı açın ve soldaki menüden Uygulamalar listesinin en alt kısmına giderek Windows Sistemi adlı klasöre tıklayın. Açılan seçeneklerden Denetim Masası simgesini farenin sol tuşuyla tıklayıp sürükle bırak yaparak masaüstüne bırakın. Aşağıdaki resimde ok işaretiyle bu işlem gösterilmiştir.

2019 09 06 21 26 04 3

Bundan sonra Denetim Masası’nı açmak için masaüstündeki simgesine çift tıklamanız yeterli olacaktır. Herhalde bundan daha hızlı bir yol yoktur.

3- Çalıştır penceresini kullan


Ama son bir alternatif isteyenler için Çalıştır penceresini açıp control panel yazarak Enter’a basmalarını tavsiye ediyorum. Tabii ki bu yöntem diğerlerine göre daha uzun ve uğraştıran bir yoldur.

2019 09 06 21 29 51 5

Önceki İçerikChrome Yazı Tipi ve Yazı Büyüklüğü Değiştirme (Windows PC’de)
Sonraki İçerikTurkcell Vazgeç Kabul Et Reklamı Kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz