Windows 10 İçin Aile Soy Ağacı Oluşturma Programı Ücretsiz

Sponsorlu Bağlantılar

My Family Tree tamamen ücretsiz olarak sunulan bir Windows 10 uygulamasıdır. Bu uygulamayı açtığınız zaman size sıfırdan yeni bir aile ağacı oluşturma veya var olan bir aile ağacı dosyasını içeri aktarma seçeneği sunar.

Sol üst köşedeki File menüsüne tıklayın ve açılan menüden New seçeneğine tıklayarak yeni bir aile soy ağacı oluşturmaya başlayın.

İlk olarak aile soy ağacının en tepesindeki kişileri ve bu kişilerle ilgili detayları girin. Bu kişiler genellikle büyük dede ve büyük anne olmaktadır.

Her bir kişi için doğum tarihi, doğum günü, doğum yeri, doğduğu yer gibi detayları girebilirsiniz. Ardından bu kişinin varsa eşini veya torunlarını detaylı bir şekilde ekleyerek soy ağacını hazırlamaya devam edin. Böylece yavaş yavaş aile ağacı şematik ve grafiksel bir şekil kazanacak.
 
Aile üyelerinizle ilgili her türlü detayı eklemek mümkün. Mesela aile bireylerinin birbiriyle olan ilişkilerini, her bir üyenin fotoğrafını ve bu üyeyle ilgili ekstra açıklamaları not şeklinde ekleyebilirsiniz. Soy ağacı tamamlandıktan sonra bilgisayara ayrı bir dosya şeklinde kaydedebilirsiniz. Dilerseniz grafiksel olarak şematik bir biçimde sunulan aile soyağacını sosyal medyada tek tıkla kolayca paylaşabilirsiniz. Hatta PNG formatında resim olarak bilgisayara kaydetmek bile çok kolay bir işlem.
Ayrıca programın içerisinde hazır olarak bulunan farklı temalardan hoşunuza gideni seçebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap