Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama nasıl yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 varsayılan uygulamaları sıfırlama konusunda sizlere yardımcı olacağız. Eğer Windows 10 işletim sisteminde varsayılan uygulamalar nasıl sıfırlanır  bilmiyorsanız ve sıfırlayarak varsayılan değerlere yani fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda kısaca resimlerle gösteriyoruz.

Mümkün olan en hızlı ve kolay yolu anlatıyorum arkadaşlar.

Başlat’ı açın ve arama alanına varsayılan uygulamaları sıfırla yazarak çıkan sonuca tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile bu işlem gösterilmiştir.

Böylece varsayılan uygulamaların yer aldığı pencere açılacak ve aşağıdaki resimde olduğu gibi görünecek.

Burada pencerenin en alt kısmında 3 numaralı ok ile gösterilen Sıfırla butonuna tıklayın. Böylece Microsoft’un önerdiği tüm varsayılan uygulamalar sıfırlanmış olacak. Bu varsayılanları dilediğiniz gibi başka uygulamalar ile değiştirebilirsiniz.

Yukarıda üzerinde numaralandırılmış ok işaretlerinin olduğu görsellere göz atarak Windows 10’da varsayılan uygulamaları sıfırlamayı kolayca başarabilirsiniz. Ama bu konuda sorusu olanlar veya hata ile karşılaşanlar aşağıdaki yorum kutusundan mesaj yazarak bizimle iletişime geçebilir ve en kısa sürede ücretsiz teknik destek alabilir.


Yayımlandı

kategorisi