Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Hatası Sorunu Kesin Çözüm

Windows 10 Yerleşik Yönetici Hesabı Hatası Sorunu Kesin Çözüm

864
0

Denetim Masası > Kullanıcı hesapları yolunu izleyin ve  Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştirin yazan seçeneğe tıklayın.

Not: Alternatif olarak Başlat’ı açıp arama kutusuna kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir yazarak Enter’a basarak da Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştirin penceresini açabilirsiniz.

Açılan pencerede dikey kaydırma çubuğunu alttaki resimde gözüken konuma getirin. Yani en üstün bir altındaki seviyeye ayarlayın. Zaten pencere açıldığında bu konumdaysa, o zaman bir üst seviyeye yada bir alt seviyeye kaydırarak bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer sorun devam ediyorsa, aşağıdaki yöntemi deneyin. Fakat biraz risklidir. Bu nedenle dikkatli olunuz.

Başlat’ı açıp arama kutusuna cmd yazın ve listede görünen Komut İstemi seçeneğine fareyle sağ tıklayıp açılan menüden yönetici olarak çalıştırın. Açılan pencereye net user administrator /active:no yazıp Enter’a basın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

DİKKAT: Bu yöntemin tüm sorumlulukları size aittir. Bilgisayara verebilecek tüm sorunlardan sizler sorumlusunuz.
Bilgisayarınız yeniden açıldığı zaman, Başlat’ı açıp arama kutusuna “kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir” yazıp Enter’a basın. Açılan penceredeki kaydırma çubuğunu Her zaman uyar yazan en üstteki konuma getirin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.
Hepsi bu kadar. Geçmiş olsun. Şimdi bu sorunun kesinlikle çözüldüğünden emin olabilirsiniz.
Önceki İçerikLG G3 Batarya Şarj Olmuyor İse Kesin Çözüm Burada!
Sonraki İçerikPencereyi Her Zaman Üstte Tutmak İçin Program (Ücretsiz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz