Ana Sayfa Son Haberler Word Excel Şifre Koyma Programı PDF Docx Pptx Xlsx Toplu Şifreleme Yazılımı

Word Excel Şifre Koyma Programı PDF Docx Pptx Xlsx Toplu Şifreleme Yazılımı

501
0

ExcelPass isimli ücretsiz ve basit program sayesinde DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ve PDF formatındaki dosyaları şifreleyebilirsiniz.

Yani PowerPoint, Excel, Word ve PDF dosyalarına şifre koyarak güvenli hale getirebilirsiniz. Böylece şifreyi bilmeyen hiç kimse dosyayı açamaz. Üstelik bu programın toplu işlem desteği sayesinde aynı anda çok sayıda dosyayı şifrelemek mümkün. Hatta kendinize bir profil oluşturarak çok daha pratik bir şekilde şifreleme yapabilirsiniz.

Programın arayüzü oldukça sade ve kullanması son derece kolaydır. Zaten sürükle-bırak desteği sayesinde kolaylıkla işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

batch password protect ms office and pdf files

Dilerseniz bu programla ZIP dosyalarına da şifre koyabilirsiniz. Fakat sadece Read-Only özelliğiyle şifreliyor. Bu da diğer bir güzel özelliğidir.

Öncelikle şifrelemek istediğiniz tüm dosyaları toplu olarak seçin ve sürükleyerek bu programın penceresi üzerine bırakın. Hepsi eklenecektir ve dosya adresleri ile dosya formatları da gösterilecektir.

Burada Read Password (Okuma Şifresi) ve Writer Password (Yazma Şifresi) şifrelerini ayrı ayrı girebilirsiniz. Fakat şifreler yıldız karakteri ile maskelenmediği için şifrenizi girerken etrafınızdakilerin görmemesine dikkat ediniz. Yazma şifresini bilmeyenler bu dosyayı açsa bile değiştiremez. Okuma şifresini bilenler dosyayı açabilir ama değiştirmesi için yazma şifresini de bilmesi gerekir.

add files, set read write password and start processing

Dosyaları ekledikten sonra Lock (kilitleme) butonuna tıklayınız. Yukarıdaki resimde 3 numaralı ok işaretiyle bu buton gösterilmiştir. Böylece eklediğiniz dosyalar seçtiğiniz şifreyle şifrelenmiş olacak.

Şifrelenen dosyaların şifresini tamamen kaldırmak ve şifresiz hale getirmek isterseniz, öncelikle dosyayı yine sürükle-bırak yaparak programın penceresine ekleyin. Ardından okuma ve yazma şifrenizi girin. Son olarak Unlock butonuna tıklayın. Bu buton, Lock (kilitle) butonunu hemen sağındaki butondur. Böylece artık şifre kaldırılacaktır.

ExcelPass İndir

  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/XP/Vista.
  • Boyut: 1,34 MB.
Önceki İçerikFacebook Yorum Yazılan, Beğenilen, Tıklanan Reklamları Bulma (Görme)
Sonraki İçerikFotoğrafları Renklendirme Sitesi Renk Tonunu Değiştirme Boyama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz