Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım Wordpres Bakım Modu Hatası Kesin Çözüm!

Wordpres Bakım Modu Hatası Kesin Çözüm!

9
0

Merhabalar, bu yazımızda WordPress bakım modu hatasının nedeni ve nasıl çözüleceği noktasında siz değerli takipçilerimize yardımcı olacağız.

Güncelleme yaparken ortaya çıkan bir takım kesintiler sonucu güncelleme yarıda kalarak tamamlanmıyor.

Bazen de güncelleme yarıda kesilirse “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute” mesajı görünüyor ama site asla açılmıyor.

Yukarıda İngilizcesini verdiğimiz hata mesajının Türkçesi ise şöyle: “Zamanlanmış bakım modu ulaşılamaz durumda. 1 Dakika sonra tekrar kontrol et”.

Eğer 1 dakika sonra hatta 10 dakika sonra kontrol ederseniz, sonucun hüsran olacağını göreceksiniz. Dolayısıyla mesajın size söylediği şeyi boş verin ve burada anlatacağımız çözüm yöntemine kulak verin.

Wordpres Bakım Modu Hatası Nasıl Çözülür?


Sorunu düzeltmek için öncelikle web tarayıcıdan sunucuya giriş yapın ve WordPress sitenizin ana dizininde bulunan .maintenance adlı dosyayı silin.

Ya da Ftp programıyla web sitenizin Public_Html klasörüne girin ve .maintenance isimli dosyayı seçip Delete tuşuna basarak silin.

Zaten siz bu dosyayı sildiğiniz anda hata düzelmekte ve siteniz açılmaktadır.

Normalde WordPress platformu sistemde güncelleme yaparken ziyaretçilere sitenin şuan için kullanılmaz durumda bulunduğu belirtmek için .maintenance adlı dosyayı kullanıyor.

Normalde her şey yolunda gider de güncelleme başarıyla tamamlanırsa bu dosya otomatikman siliniyor.

Fakat güncellemede meydana gelen hata sebebiyle işlem yarıda kaldığı için bu dosya silinmiyor ve  dolayısıyla siteye giriş yapılamıyor.

Site açıldığı zaman eğer gerekliyse güncelleme işlemini yeniden deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz