Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım WordPress Tüm Öne Çıkan Görselleri Toplu Silme

WordPress Tüm Öne Çıkan Görselleri Toplu Silme

68
0

Geçenlerde bir takipçim benden bir konuda yardımcı olmamı istedi. WordPress blog sitesindeki öne çıkan görsellerin hepsini birden aynı anda çoklu olarak silmenin bir yolu olup olmadığını sordu. Bildiğiniz gibi öne çıkan görsel aslında Featured Image denilen kavramın Türkçesidir.

Normalde öne çıkan görseli silmek için her bir yazıyı ayrı ayrı tek tek açıp silmek gerekir. Fakat bin tane veya daha fazla konusu olanlar için bu durum bir işkenceye dönüşecektir. Dolayısıyla bütün öne çıkan görsel resimlerini toplu olarak silmek hayat kurtaran bir kolaylık sağlayacaktır.

öne çıkan görselleri silmek

Peki tüm öne çıkan görsel fotoğraflarını toplu olarak silmek mümkün mü?

Evet mümkündür ama SQL kodlarından faydalanmamız gerekiyor. Fakat sizinle paylaşacağım bu yöntem aslında resimlerinizi silmiyor sadece öne çıkan görsel olmaktan çıkarıyor. Yani resim hala Upload klasöründe yani ortam kütüphanesinde kalıyor ama artık öne çıkan görsel olarak görünmüyor.

Aşağıdaki kod parçasını kopyalayıp WordPress temanızın İşlevler (functions.php) sayfasına ekleyin (kopyalayıp uygun bir yere yapıştırın ama php kurallarını bozmayacak şekilde bunu yapın).

Bu kodları işlevler sayfasına yerleştirdiğiniz ve sayfayı kaydettiğiniz anda tüm yazılarınızın öne çıkan görselleri artık öne çıkan görsel olmayacak ama silinmeyecek.

Birkaç dakika sonra bu kodu işlevler sayfasından silin ve tekrar kaydedin. Eğer kodu silmezseniz, bundan sonra hiçbir yazınıza öne çıkan görsel ekleyemezsiniz çünkü bu kod anında öne çıkan görsel ayarını silecektir.

[php]

global $wpdb;
$wpdb->query( "
DELETE FROM $wpdb->postmeta
WHERE meta_key = ‘_thumbnail_id’
" );

[/php]

Bu konuda aklınıza takılan ve sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki yorum kutusundan bana iletebilirsiniz. En kısa sürede yardımcı olmaya çalışacağım. Esen kalın.

Önceki İçerikDiskpart Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım (2019) Diskpart Komutları
Sonraki İçerikWordPress Yazı İçinde Kod Göstermek İçin En İyi Eklenti 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz