Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

94
0

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10’da yasaklı sitelere giriş için yapılması gereken DNS ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Zaten basit olan bu işlemi resimlerle adım adım gösterdiğimiz için anlamanız çok daha kolay olacaktır. Numaralandırılmış ok işaretlerini takip ederek işlemi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Buyurun başlayalım…

2019 07 28 03 22 27 1

Öncelikle ekranın sağ alt köşesindeki ağ bağlantısı simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Ağ ve İnternet ayarları öğesini açın seçeneğine tıklayın.

2019 07 28 03 27 33 3

Açılan pencerenin solundaki Ethernet’e tıklayın ve pencerenin sağında açılan yeni ekranda Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir’e tıklayın.

Yeni bir pencere açılacak. Burada şuan aktif olarak kullandığınız internet bağlantısı mavi renkli olacak. Ben kablolu internet kullandığım için Ethernet seçeneği bulunuyor.

Şuan kullandığınız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler‘e tıklayın.

Ardından açılan pencerede Internet Protokol Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.

2019 07 28 03 34 10 5

Açılan pencerede Aşağıdaki DNS sunucu adreslerin kullan kutusunu işaretleyin ve Tercih edilen DNS sunucusu ile Diğer DNS Sunucusu alanlarına aşağıdaki DNS sunucularını el yordamıyla girin. Tamam‘a basarak çıkın. Tarayıcıyı yeniden başlatınca artık tüm yasaklı sitelere özgürce girebilirsiniz. Hepsi bu kadar kolay arkadaşlar.

Önceki İçerikTwitter Dil Değiştirme Android iPhone PC
Sonraki İçerikXiaomi Türkiye Dağıtıcı Yetkili Servisi Hangi Firma?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz