Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10’da yasaklı sitelere giriş için yapılması gereken DNS ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Zaten basit olan bu işlemi resimlerle adım adım gösterdiğimiz için anlamanız çok daha kolay olacaktır. Numaralandırılmış ok işaretlerini takip ederek işlemi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Buyurun başlayalım…

Öncelikle ekranın sağ alt köşesindeki ağ bağlantısı simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Ağ ve İnternet ayarları öğesini açın seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerenin solundaki Ethernet’e tıklayın ve pencerenin sağında açılan yeni ekranda Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir’e tıklayın.

Yeni bir pencere açılacak. Burada şuan aktif olarak kullandığınız internet bağlantısı mavi renkli olacak. Ben kablolu internet kullandığım için Ethernet seçeneği bulunuyor.

Şuan kullandığınız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler‘e tıklayın.

Ardından açılan pencerede Internet Protokol Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.

Açılan pencerede Aşağıdaki DNS sunucu adreslerin kullan kutusunu işaretleyin ve Tercih edilen DNS sunucusu ile Diğer DNS Sunucusu alanlarına aşağıdaki DNS sunucularını el yordamıyla girin. Tamam‘a basarak çıkın. Tarayıcıyı yeniden başlatınca artık tüm yasaklı sitelere özgürce girebilirsiniz. Hepsi bu kadar kolay arkadaşlar.


Yayımlandı

kategorisi