Youtube daha sonra izle listesini temizleme

YouTube mobil uygulamasında videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayınca açılan menüden Daha sonra izle’ye kaydet seçeneğine basarsanız, bu video Daha sonra izle listesine eklenir. Aşağıdaki iki resimde bu işlem gösterilmiştir.

Bu şekilde daha sonra vaktim olunca izlerim diye düşünerek Daha sonra izle listesine eklediğiniz videolar bir süre sonra iyice kalabalık hale gelebilir, karmaşa yaratabilir veya artık ilginizi çekmeyebilir.

Böyle durumlarda artık Daha sonra izle listesinde bu videoları görmek istemediğiniz için silmek isteyebilirsiniz. Bu yazıda nasıl yapıldığını kısaca anlatıyorum.

Youtube daha sonra izle listesi nasıl silinir?


Öncelikle Daha sonra izle ekranına gelmemiz gerekiyor. Bunun için ilk olarak YouTube uygulamasını telefonda çalıştırın. Açılan ana sayfanın sağ alt köşesindeki Kitaplık simgesine basın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile basacağınız simge gösterilmiştir.

Açılan ekranda üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen Daha sonra izle seçeneğine basın.

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada daha önce kaydettiğiniz tüm videolar liste halinde gösteriliyor. Bunlardan silmek istediğiniz videonun sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın. Aşağıdaki resimde 2 numaralı ok ile bu simgeyi gösterdik.

Ardından açılan menüde 3 numaralı ok ile gösterilen Watch later listesinden kaldır seçeneğine basın. Watch later kelimesinin Türkçesi Daha sonra izle anlamına gelir.

Artık bu listeden silmek istediğiniz tüm videolar için aynı işlemi yapabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi