YouTube İçindekiler Oluşturma Eklentisi

YouTube yalnızca bir eğlence mekanı değil, aynı zamanda kullanmasını bilen pek çok kişi için bir eğitim merkezidir. YouTube üzerinden pek çok akademik dersler verilmektedir. Yalnızca akademik olması da gerekmez. Günlük hayat ile ilgili dersler de bulunuyor.

Fakat bu dersler videoda anlatıldığı için bir kitapta olan içindekiler bölümü yok. Dolayısıyla hangi dersin hangi konusunun hangi dakikada işlendiği bilinmiyor. Bu nedenle insanlar araştırmak istediği bölümü bulmak için bir ileri iki geri yaparak uğraşıp duruyor ve boşa zaman kaybediyor.

BriefTube adlı ücretsiz bir Google Chrome tarayıcısı eklentisi bu sorunu kökünden çözüyor. BriefTube uzantısı videoyu derinlemesine iyice inceliyor ve bu video için içindekiler bölümünü otomatik olarak oluşturuyor. Yani sizin herhangi bir işlem yapmanıza veya teknik bilgiye ihtiyaç kalmıyor.

Ayrıca çeşitli etiketler oluşturarak bu etiketleri video içindeki bölümlerle ilişkilendiriyor.

YouTube İçindekiler Oluşturma

BriefTube eklentisinin ücretsiz versiyonu videoların yarısını tamamen bedava olarak araştırıp otomatikman içindekiler tablosu hazırlıyor. Fakat videonun geri kalanını oluşturması için yalnıza 3 dolar gibi bir ücretle satın almayı talep ediyor.

Google Chrome için BriefTube eklentisini buraya tıklayarak doğrudan tarayıcıya yükleyebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi