YouTube Kısıtlı Mod Açma Kapatma Android Resimli Anlatım

YouTube Kısıtlı Mod Nedir?

Aslında bildiğiniz aile filtresinin diğer bir adıdır. Sizin görmek istemediğiniz videoları yada çocuklarınızın görmesini istemediğiniz videoları otomatik olarak engeller ve size göstermez yada önerilen videolarda yer vermez.

Mesela TV’de YouTube üzerinde bir film aratıyorsunuz ama karşınıza pek çok +18 içerikli öneri çıkıyor. Büyüklerinizin ve çocukların yanında rezil oldunuz demektir. İşte YouTube kısıtlı modu sizi bu durumlara karşı da koruyor.

TTNET’in sunduğu aile filtresinin bir benzeridir ama sadece YouTube videoları için geçerlidir.

Fakat dezavantajları da yok değil.  Bazen sakıncalı olmayan ama sırf başlığında geçen sakıncalı bir kelimeden dolayı bazı faydalı videoları bile engelleyebilir. Ama nihayetinde bunlar istisnadır ve istisnalar kaideyi bozmaz derler.

Android Telefonda Kısıtlı Mod Nasıl Açılır? Nasıl Kapatılır?

Öncelikle Android’li telefonda YouTube uygulamasını çalıştırın ve ekranın sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayın. Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilmiştir.

Açılan ekranda Ayarlar‘a giriş yapın.

Açılan ekranda Genel‘e giriş yapın.

Açılan ekranda alt kısımda Kısıtlı Mod seçeneği AÇIK hale getirin. Bunun için basmanız gereken buton üstteki resimde 4 numaralı ok ile gösterilmiştir.

Eğer ileride YouTube kısıtlı modu kapatmanız gerekirse, yine aynı yolu izleyerek bu ekrana gelip kısıtlı mod seçeneğini KAPALI hale getirebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi