YouTube Otomatik Oynatma Kapatma iOS Android PC

Selamlar, bu makalemizde YouTube otomatik oynatma özelliğini kapatma konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Artık pek çok sosyal medya platformu ve video izleme sitesinde video içerikleri otomatik olarak oynatma özelliği bulunuyor. YouTube uygulamasına girişte ana ekranındaki videolar otomatik oynatılıyor.

Ekranı aşağıya doğru kaydırırken bir videoya denk geldiğiniz zaman derhal otomatikman video açılıyor ve izlemeye başlıyorsunuz.

Aslında sizi videoya tıklama derdinden kurtaran güzel bir özellik. Her ne kadar video otomatik oynatılsa bile, videonun sesi tamamen kapalı olduğu için kimseyi rahatsız da etmiyor.

Fakat her insanın düşüncesi ve tarzı farklıdır. Dolayısıyla bu yeni özellikten rahatsızlık duyacak kimseler illa ki olacak. Zaten genellikle oynatma listesinin birinci sırasında reklamlar bulunuyor ve bunların otomatik oynatılması pek çok kişinin canını sıkıyor.

YouTube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?


YouTube uygulamasında otomatik oynatma özelliğini kapatmak için öncelikle YouTube uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Ayarlar‘a giriş yapın.

Açılan ekranda “Otomatik Oynatma” seçeneğine basın. Açılan ekranda “ana sayfada otomatik oynat” seçeneğini KAPALI hale getirin yani devre dışı bırakın (pasif yapın).

Bu yöntem Android’li telefonlarda ve iOS yüklü iPhone ile iPad’lerde sorunsuz çalışmaktadır.


Yayımlandı

kategorisi