Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Döndürülmüş R Harfi (ᴚ) Nasıl Yazılır? Ters Dönmüş R Simgesi Yazma Kopyala

Döndürülmüş R Harfi (ᴚ) Nasıl Yazılır? Ters Dönmüş R Simgesi Yazma Kopyala

362
0

Selamlar, bu yazımızda döndürülmüş R harfinin klavyede nasıl yazılacağı konusunda sizlere yardımcı olacağız. Hem Q klavyede hem de F klavyede ters dönmüş R harfinin yazılışını göstereceğiz.

En sık kullanılan özel işaretler genellikle klavye üzerinde bazı tuşlara atanır. Fakat daha az kullanılan karakterler ASCII kod tablosu ile karakter eşlem tablosu yardımıyla yazılır. Döndürülmüş R harfi nadir kullanılan sembollerden biridir ve genellikle uluslararası fonetik alfabesinde kullanılır.

Döndürülmüş R Harfi Yazma (Klavye İle)


Öncelikle Windows+R kısayol tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açın ve bu pencereye charmap yazarak Tamam‘a basın.

Böylece KARAKTER EŞLEM TABLOSU açılacak ve bu tabloda aklınıza gelebilecek her türlü özel karakteri yada sembolü (simgeyi) bulup kopyalayabilirsiniz.

Fakat bizim amacımız ters R işareti olduğu için bu pencerede yazı tipini ARİAL seçin ve Unicode’a git kısmına 1D1A yazın. Böylece U+1D1A: Latin Döndürülmüş Küçük Büyük R Harfi‘ni otomatikman buluyor.

2019 08 08 21 53 38 1

Şimdi bu harfi kopyalamak için önce Seç butonuna basın, ardından Kopyala butonuna basın. Ardından artık Word, Excel yada Not Defteri gibi istediğiniz programa yapıştırabilirsiniz.

Alternatif Kestirme Yöntem


Dilerseniz tabloyla uğraşmak yerine direk olarak aşağıdaki ters R simgesini fareyle seçip sağ tıklayarak kopyalayabilirsiniz.

 

Önceki İçerikSpotify Hesabı Kalıcı Olarak Silme (Tamamen Kapatma) Resimli Anlatım
Sonraki İçerikYouTube Otomatik Oynatma Kapatma iOS Android PC

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz