YouTube Para Kazanma Yolları (Adsense Harici)

Merhabalar, bu yazımızda Adsense harici YouTube para kazanma yolları konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi herkes YouTube fenomeni olup milyonlarca aboneye kavuşarak milyonlar kazanmıyor.

Büyük bir çoğunluk çok daha düşük izlenme oranlarına sahip. Hal böyle olunca Adsense’dan her 1000 izlenme başına aldıkları 10 dolar pek bir şey ifade etmiyor. Ayrıca bu kazançtan yaklaşık %38 vergi düşüldüğü zaman geriye neredeyse hiçbir şey kalmıyor.

Peki Adsense olmadan YouTube’den para kazanmak mümkün mü?


Elbette mümkün ve bunu hangi yollardan yapacağınızı kısaca anlatıyoruz.

Öncelikle bağlı pazarlama yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntemde sattığınız ürün veya hizmet başına belirli bir komisyon alıyorsunuz. Beğendiğiniz bir ürünü tanıtan bir video hazırlayıp açıklama kısmına bu ürünün linkini (satın alma bağlantısını) eklemeniz yeterli olacaktır. Tabii ki bu bağlantının sonuna eklenecek özel bir kod sayesinde gönderdiğiniz ziyaretçinin sizin sayfanızdan gönderildiği anlaşılacak. Buna referans link denilmektedir ve günümüzde en çok Instagram platformunda kullanılmaktadır.

Bir diğer denemeniz gereken yöntem ise ürün satmadır. Bağlı pazarlamada ufak bir komisyon almak size yetmiyorsa, kendi ürünlerinizi satarak doğrudan tüm geliri cebe atabilirsiniz. Mesela bilgili olduğunuz bir konuda online eğitim videosu hazırlayıp bunu söz gelimi 50 TL’ye satabilirsiniz. Örnek olarak YouTube’da çok başarı olan Armağan Kızılcan’ı verebiliriz. YouTube kanalı üzerinden abone toplayıp bu aboneleri kendi satış sitesine yönlendirerek çok büyük paralar kazanmaktadır.

Denemenizi tavsiye ettiğim son yöntem ise danışmanlık. Uzmanı olduğunuz yada çok deneyimli olduğunuz bir konuda sahip olduğunuz bilgileri danışmanlık yoluyla pazarlayarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Örnek olarak bu videoya göz atabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi