YouTube Premium Paketleri Ücreti ve Avantajları, Nasıl Üye Olunur?

Tam 1.5 sene bekledikten sonra nihayet YouTube Premium üyeliği Türkiye’de hizmete açıldı. Fakat sadece 13 yaşından büyük olanlar bu hizmeti kullanabilir.

Dünyaca ünlü müzik dinleme platformları olan Spotify ve Apple Müzik gibi uygulamalara rakip olarak bu uygulamayı hizmete sokan YouTube farklı paketler sunuyor.

Ama ilk 3 ay ücretsiz olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Aşağıdaki resimden de bunu görebilirsiniz.

Mesela bir kişi için aylık YouTube Premium aboneliği ücreti tam 16,99 TL.

Eğer ailenizden 5 kişiyle YouTube Premium üyesi olmak istiyorsanız, aile paketi ücreti aylık sadece 25,99 lira.

Yok eğer ben sadece müzik dinlemek istiyorum diğer özellikler beni ilgilendirmiyor diyorsanız, o zaman YouTube Müzik sistemine abone olmak için ayda 13,99 TL ödmeniz gerekiyor.

Eğer ailenizden 5 kişiyle YouTube Müzik sistemine üye olmak istiyorsanız, aylık yalnızca 20,99 lira.

YouTube Premium Avantajları

YouTube ve YouTube Müzik uygulamasında reklamsız video izleyin, reklamsız müzik dinleyin, telefonun ekranı kapalıyken yada oyun oynuyorken arka planda müzik dinleyin. Dilerseniz çevrimdışı olarak internetsiz de dinleyebilmek için sevdiğiniz müzikleri tek dokunuşla telefona indirin.

YouTube Müzik Avantajları

Sadece reklamsız müzik dinleme ve telefonun ekranı kapalıyken veya oyun oynarken arka planda müzik dinleme özelliği bulunuyor. Fakat telefona indirme özelliği yok.

Peki YouTube Premium servisine nasıl üye olunuyor?

Telefonda YouTube uygulamasını açın ve sağ üstteki profil simgesine dokunun. Açılan ekranda Ücretli Üyelikler kısmından ister YouTube Premium ister YouTube Müzik üyeliğini satın alabilirsiniz.

Bilgisayarda ise web tarayıcıda YouTube sitesini açın, giriş yapın ve soldaki menünün alt kısmında bulunan YouTube Premium seçeneğine tıklayın.


Yayımlandı

kategorisi