WordPress Eklentilerinin Eski Sürümleri Nasıl İndirilir?

Normalde WordPress sitenizi her şekilde güncel tutmanız tavsiye edilir. Bu doğrudur fakat her zaman için değil.

Örneğin bazı eklentiler güncellendiği zaman çeşitli hatalar verebiliyor veya sitenizdeki başka bir eklenti yada temayla çakışarak sorunlara yol açabiliyor.

Böyle zamanlarda eklentinin bir önceki versiyonu yani kullandığınız eski sürümünü indirip kullanabilirsiniz. Bunun dışında eklentilerin eski sürümlerine ihtiyaç duyacağınız yığınla senaryo ve sebep var.

Eğer siz de kullandığınız yada kullanmak istediğiniz bir eklentinin son sürümü yerine, eski sürümlerinden birini bulup indirmek ve yüklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken WP Rolback adlı eklentiyi yüklemek. Ardından eklentiler sayfasına gidin ve eski sürümünü yüklemek istediğiniz eklentinin altındaki rollback linkine tıklayın. Alttaki resimde gösterilmiştir.

 

Böylece bu eklentinin farklı sürüm seçenekleri karşınıza gelecek. Buradan dilediğiniz sürümün kutusunu işaretleyin ve alt taraftaki Rollback yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar.

Alternatif olarak aşağıdaki siteyi ziyaret edip, eklentinin ismini yazıp aratarak bulabilir ve dilediğiniz eski sürümü doğrudan bilgisayara indirebilirsiniz.

Plugin Archive

İsminden de anlayacağınız gibi Plugin Archive sitesi tüm WordPress eklentilerini bulacağınız bir arşiv sitesidir.

Örneğin aşağıdaki ekran görüntüsünde ALL-IN-ONE WP MIGRATION isimli eklentinin eski versiyonları liste halinde gösteriliyor. Bunlardan sürüm numarasına tıklayarak dilediğiniz eski sürümü anında indirebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi